21/10/2023
Yugoπλάστιγγα 14 12 13 26 - 65 -
Air Ballers 18 10 18 26 - 72 -

Το απόλυτο οι Air Ballers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Air Ballers να προηγούνται με 18-14. Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και επιθετικές φάσεις. Οι Yugoπλάστιγγα δίνανε τον καλύτερο τους εαυτό, αλλά οι Air Ballers είχαν το προβάδισμα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο διατηρήθηκε στην ίδια αμφίρροπη κατάσταση, με τους Air Ballers να προηγούνται με 28-26. Οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση, αλλά οι Γκουστίλης, Καραγιάννης και Μαυρίδης των Air Ballers παρέμειναν απόλυτα συγκεντρωμένοι και αποφεύγαν τα λάθη.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Air Ballers να διατηρούν το προβάδισμά τους, με το σκορ να φτάνει το 46-39. Οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά οι Air Ballers διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε με πλεονέκτημα 72-65 υπέρ των Air Ballers. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με νίκη των Air Ballers, καθιστώντας την ομάδα τους νικήτρια σε μια αναμέτρηση που προσέφερε πολλές συγκινήσεις και εντυπωσιακές φάσεις.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος έκανε Double Double με 14 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Yugoπλάστιγγα είναι ο Κωνσταντίνος Κεσίδης ο οποίος πέτυχε 16 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Yugoπλάστιγγα: Κεσίδης 16 (3) , Καπετάνιος 7 , Νίκου 15 (3) , Κουμάλας 6 , Γιάνναρος 6 (2) , Παπαδάμου 4 , Μυτάκος 6 , Γιορμάνης 5

Air Ballers: Παπαδημητρίου 9 (1) , Πανούχος 8 (1) , Καραγιάννης 14 (1) , Γούλας 9 (3) , Πανταλώνας 7 (1) , Μαυρίδης 10 (1) , Γκουστίλης 15 (1)