06/04/2023
Never Again 19 21 10 20 - 70 -
Άξονας BC 25 20 23 28 - 96 -

Το δεύτερο ημίχρονο έδωσε την νίκη στον Άξονα!

Και οι δύο ομάδες από το πρώτο λεπτό μπήκαν πολύ δυναμικά δείχνοτνας οτι η υπόθεση νίκη δεν θα είναι εύκολη για καμιά από τις δύο ομάδες , από την μια οι Never Again παίζοντας ένα ομαδικό παιχνίδι κατάφεραν να πετύχουν σημαντικά καλάθια αλλά από την άλλη ο Άξονας στάθηκε πιο τυχερός στην επίθεση και μπήκε μπροστά στο σκορ.

Οι Never Again έδωσαν τα πάντα στο δεύτερο δεκάλεπτο και με Μυλιόρφο και Σαραντινέλλη να πετυχαίνουν σημαντικά καλάθια , το παιχνίδι ήταν αρκετά κοντά αλλά ο Άξονας με τον Κωστακίδη να πυροβολεί κατάφερε να κλείσει το δεκάλεπτο έχοντας ένα μικρό προβάδισμα 5 πόντων.

Ο ρυθμός για τους Never Again στο δεύτερο δεκάλεπτο έπεσε δραματικά τα πολλά λάθη και η μεγάλη αστοχία στην επίθεση ήταν αυτή η οποία τους κράτησε πίσω. Αντίθετα ο Άξονας με Τραχανέλη και Ερμείδη μπόρεσαν να διευρύνουν την διαφορά και να βάλουν γερές βάσεις για την υπόθεση νίκη.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για μια τελευταία φορά νε μειώσουν την διαφορά και να πετύχουν το κάτι παραπάνω αλλά ο Άξονας είχε άλλη άποψη και έτσι πήρε την νίκη με τελικό σκορ 70-96.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Θεόδωρος Κωστακίδης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό double double με 42 πόντους , 18 ριμπάουντ και μοίρασε και 9 ασίστ.

Για τους Never Again πρωταγωνιστής είναι ο Γιώργος Σαραντινέλλης ο οποίος πέτυχε και αυτός double double με 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 5 (1) , Μυλιόρδος 16 (2) , Χιώτης , Τουφεγγης 10 , Συρόπουλος 2 , Σπαθής , Σαραντινέλλης 12 , Τσόρλαλης 5 (1) , Καρυοφύλλης 3 (1) , Λεφάκης 6 (1) , Χαρισόπουλος 11

Άξονας BC: Κωστακίδης 42 (8) , Γκάτζιος 4 , Τραχανέλης 23 (7) , Ερμείδης 14 (1) , Κυπριανίδης 10 , Μαργώνης 3 (1)