06/06/2022
Space Jam 4 13 9 9 - 35 -
Λεγάμενοι BC 18 13 15 13 - 59 -

Το έκαναν να δείχνει εύκολο οι Λεγάμενοι!

Το απόγευμα της Κυριακής 5 Ιουνίου στο Μενίδι, οι Λεγάμενοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα από το ξεκίνημα και έφτασαν σε μία άνετη και ευρεία νίκη με 35 – 59 απέναντι στην Space Jam.

Οι Λεγάμενοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο δεκάλεπτο, δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα και με μπροστάρη τον Σουλτάτο με 8 πόντους, τον Λάγιο να ακολουθεί με 6 και τον Βρεττάκο να βάζει ένα τρίποντο, προηγήθηκαν 0 – 18! Στο τελευταίο δίλεπτο, ο Γιακουμής ξύπνησε την Space Jam με δύο συνεχόμενα καλάθια, γράφοντας το 4 – 18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να μειώσουν με τον Πέτσα να βάζει 5 πόντους και τον Γιακουμή να ακολουθεί με 4, όπως οι Λεγάμενοι με τον Αγαλόπουλο να βγαίνει μπροστά με 5 και τον Στάντζο να ακολουθεί με 4, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 17 – 31.

Η Space Jam φάνηκε να μπαίνει αποφασισμένη στην τρίτη περίοδο να παλέψει το παιχνίδι, με τον Μαυροσκότη να βάζει ένα τρίποντο και τους Τράντα, Παπαχαρίση και Νάστο από ένα καλάθι, μειώνοντας 26 – 31.Στην συνέχεια το γήπεδο κατηφόρισε υπέρ των Λεγάμενων και με ηγέτες στην επίθεση τους Βρεττάκο με δύο τρίποντα και Συμεωνίδη με 4 πόντους, έτρεξαν σερί 0 – 15, γράφοντας το 26 – 46.