08/10/2023
Polichni 5 goat 25 19 17 30 - 91 -
Cartel BC 19 24 24 7 - 74 -

Το ιδανικό τέταρτο δεκάλεπτο για τους Polichni 5 goat!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε δυναμικά, με τους Polichni 5 goat να καταφέρνουν να προηγηθούν με 25-19. Οι Καλλιωρας, Μπουτκόβαλης, Παπαχρηστου και Νταβίδι έδειξαν τη δυνατότητά τους στην επίθεση, ενώ οι Cartel BC προσπάθησαν να ανταποκριθούν κάτι που κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό αλλά όχι πλήρως.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν άκρως ανταγωνιστικό, με το σκορ να παραμένει στον έναν βαθμό διαφορά, 44-43 υπέρ των Polichni 5 goat. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και αμφότερες δεν έκαναν καμία υποχώρηση κάτι που κορύφωσε τον ανταγωνισμό στον αγώνα δείχνοντας ότι και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη όσο τίποτα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Cartel BC κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να προηγηθούν με 67-61. Οι Αποστολίδης και Χατζηιωαννίδης έπαιξαν με εξαιρετική αποτελεσματικότητα και έδωσαν τις λύσεις στην επίθεση, ενώ οι Polichni 5 goat βρέθηκαν σε δύσκολη θέση και δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Polichni 5 goat να επανέρχονται δυναμικά και να κλείνουν τον αγώνα με εντυπωσιακό τελικό σκορ 91-74. Οι πρωταγωνιστές της ομάδας, Καλλιωρας, Μπουτκόβαλης, Παπαχρηστου και Νταβίδι, αναδείχθηκαν ως οι ηγέτες της νίκης με τον Καλλιώρα να σημειώνει 50 πόντους.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 50 πόντους και κατάφερε να πάρει 8 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Cartel είναι ο Θεόδωρος Αποστολίδης ο οποίος πέτυχε Double Double με 37 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Polichni 5 goat: Μπουτκόβαλης 10 (1) , Κυριακίδης , Παπαδόπουλος , Θεοδοσιάδης 8 , Παπαχρηστου 11 (1) , Καλλιωρας 50 (5) , Αλεξίου 1 , Νταβίδι 11 , Πετάβρατζης

Cartel BC: Χατζηνικολάου 2 , Χορόζογλου 6 (2) , Βαλιάσης 2 , Ζωγράφος 6 , Χατζηιωαννίδης 12 , Γεωργιάδης 4 , Κουλκουδίνας 5 (1) , Αποστολίδης 37 (5)