29/10/2023
Tseliguns 24 23 13 17 - 77 -
Basketόσαυροι 13 21 31 24 - 89 -

Το καλύτερο δυνατό δεύτερο ημίχρονο για τους Basketόσαυρους!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 24-13 υπέρ των Tseliguns. Ήταν εμφανές ότι οι Tseliguns ξεκίνησαν με δυναμικό τρόπο, επικεντρώντας την άμυνα τους και εκμεταλλευόμενοι τις ευκαιρίες στην επίθεση. Αυτό έδωσε στην ομάδα τους ένα αρχικό προβάδισμα που τους έδωσε αυτοπεποίθηση.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμη πιο εντυπωσιακό, καθώς έληξε με σκορ 57-34 υπέρ των Tseliguns. Οι Basketόσαυροι βρέθηκαν σε δύσκολη θέση και δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν το αρχικό μούδιασμα, από την άλλη οι αντίπαλοι τους συνέχισαν να σκοράρουν και να εμφανίζονται αήττητοι εντός του παρκέ.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πιο αμφίρροπο και κατέληξε με σκορ 60-65 υπέρ των Tseliguns. Κάτι που ξεχωρίζει σε αυτήν την περίοδο είναι ότι οι Tseliguns έπρεπε να αγωνιστούν με μόνο τέσσερα άτομα λόγω τραυματισμού του Χαρίση, κάτι που αυξάνει την επίδοση των Basketόσαυρων που κατάφεραν να μειώσουν σε μεγάλο βαθμό.

Το τέταρτο δεκάλεπτο τελείωσε με τον αγώνα να καταλήγει με σκορ 77-89 υπέρ των Basketόσαυρων. Οι Basketόσαυροι κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να κατακτήσουν τη νίκη, αποδεικνύοντας την αντοχή και την ανταγωνιστικότητά τους.

Betsson MVP είναι ο Νίκος Στράντζαλης ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 27 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Tseliguns είναι ο Στάυρος Αποστολίδης ο οποίος άγγιξε και αυτός το Double Double με 47 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Tseliguns: Τσέος 3 , Ζησόπουλος 20 (1) , Αποστολίδης 47 (5) , Χαρίσης 2 , Στεργίου 5 (1)

Basketόσαυροι: Γαρδάνης 13 (1) , Αμπατζής 20 (6) , Χοπτερίδης 2 , Στράντζαλης 27 (7) , Πρεβενάς , Μπαργιώτης 2 , Κατσαβίδης 9 (1) , Γαβανάς 16