30/03/2024
Πανικός BC 13 20 15 12 - 60 -
Stefanina Timberwolves 21 20 17 18 - 76 -

Το πάλεψαν και τα κατάφεραν οι Stefanina Timberwolves!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα υπήρχε ένα δυναμικό ξεκίνημα με αμφότερες τις ομάδες να ανταγωνίζονται εντυπωσιακά. Οι Αντωνάκης και Νικολόπουλος του Πανικού προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους σε ανατροπή, αλλά οι εκπληκτικές επιδόσεις των Καλλιώρα και Κλώνου των Stefanina τους έδωσαν το προβάδισμα με 13-21.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξήθηκε καθώς και οι δύο ομάδες έδιναν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Αντωνάκης και Νικολόπουλος συνέχισαν να προσπαθούν να ανταγωνιστούν, αλλά οι Stefanina διατήρησαν το προβάδισμα με 33-41, χάρη στη συνεργασία των Καλλιώρα και Κλώνου αλλά και του Χουρδάκη

Καθώς το παιχνίδι πλησίαζε προς το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οι Stefanina διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Ο Πανικός προσπάθησε για ακόμα μια φορά να επανέλθει, αλλά η ομάδα αντιμετώπιζε δυσκολίες. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οι Stefanina διατήρησαν το προβάδισμα με 48-58.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Stefanina δεν έκαναν βήμα πίσω. Παρά τις προσπάθειες των Αντωνάκη και Νικολόπουλου, η ομάδα τους δεν μπόρεσε να ανατρέψει το προβάδισμα. Οι Καλλιώρας και Χουρδάκης των Stefanina συνέχισαν να καθοδηγούν την ομάδα τους προς τη νίκη, ενώ οι Stefanina επικράτησαν με τελικό σκορ 76-60.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Μιχάλης Χουρδάκης ο οποίος παραλίγο να πετύχει το εντυπωσιάκο Quadruple Double έχοντας 10 πόντους , 17 ριμπάουντ , 11 ασίστ και 8 κλεψίματα.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τον Πανικό είναι ο Δημήτρης Αντωνάκης ο οποίος έκανε Double Double με 22 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Πανικός BC: Κοντόπουλος 4 , Ψοφογιώργος Θ. 11 (1) , Νικολόπουλος 7 , Αντωνάκης 22 (2) , Ψοφογιώργος Δ. 8 (1) , Δημητριάδης 6 , Τσάτσας 2

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης , Καλλιώρας 39 (4) , Σμυρνιός 7 (1) , Χουρδάκης 10 , Αλβανός , Γούσιος 3 , Κλώνος 15 , Τσελεπας 2