Αδάμαστος 13 21 20 15 - 69 -
MnP 22 10 9 13 - 54 -

Το πάλεψε και τα κατάφερε ο Αδάμαστος!

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με τους MnP να έχουν το πάνω χέρι στο παιχνίδι και χάρης την ομαδικήτητά τους και τα έξυπνα καλάθια κατάφεραν να βάλουν δύσκολο στον Αδάμαστο και να πάρουν από νωρίς μια σημαντική διαφορά. Ο Αδάμαστος δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των MnP και έτσι βρέθηκε να κυνηγάει από την αρχή.

Το σκηνικό όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο θα αλλάξει καθώς ο Αδάμαστος με πρωταγωνιστή τον Μαυρίδη μπόρεσε επιβάλλει τον ρυθμό του και να πετύχει το ένα καλάθι πίσω από το άλλο , το οποίο όχι μόνο θα μειώσει την διαφορά αλλά θα τους δώσει και το προβάδισμα κλείνοντας το ημίχρονο με 2 πόντους μπροστά.

Οι MnP προσπάθησαν να ξανά μπουν στο παιχνίδι με τον Καραμπά να παίρνει τις προσπάθειες κυρίως μέσα από την ρακέτα αλλά τα πολλά λάθη στην επίθεση ήταν αυτά που έδωσαν το δικαίωμα στον Αδάμαστο να περάσει ακόμα πιο μπροστά. Ο Μπαλοδήμος για ακόμα μια φορά με τα σουτ του έδωσε μια διαφορετική πνοή στην ομάδα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ρυθμός στην επίθεση απο πλευράς Αδάμαστου έπεσε αρκετά , δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον Μόκκα να πετύχει κάποια mid range σουτ τα οποία όμως δεν έκαναν την διαφορά και έτσι ο Αδάμαστος κατάφερε να φύγει με την νίκη με τελικό σκορ 69-54.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Στέργιος Μπαλοδήμος ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ενώ για τους MnP άξιος αναφοράς είναι ο Χαρίτων Κεχίδης ο οποίος άγγιξε και αυτός το double double με 9 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Αδάμαστος: Κυρίμης 2 , Γαλής 3 (1) , Μαυρίδης 19 (4) , Μπαλοδήμος 14 (2) , Τρακοσάρης 12 , Ρεβάχ 13 (1) , Αποστολίδης 6

MnP: Παπαδόπουλος 5 (1) , Λάσκος 2 , Κεχίδης Θ. , Στρουζας 3 (1) , Καραμπάς 18 , Μόκκας 17 (1) , Γκρεκ , Μπουρλετσίκας , Κεχίδης Χ. 9