19/03/2024
Δεν έχει 24 16 20 19 - 79 -
Manchester United BC 27 18 16 27 - 88 -

Το σερί συνεχίζεται για την Manchester United BC!

Ο αγώνας ήταν ένας αγώνας με πολύ υψηλό ρυθμό και εντάσεις. Οι Δεν Έχει ξεκίνησαν με μεγάλη ενέργεια, με τους Μυλωνά, Παντάλη και Βράκα να δίνουν τον ρυθμό στην ομάδα τους. Οι παίχτες της Manchester United από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με την άμυνα των Δεν Έχει να είναι αδύναμη. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με την Manchester United να προηγούνται με 24-27.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι παίκτες της Manchester United άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους, με τους Sangaré, Βαρδάκα και Καρακώστα Κωνσταντίνο να βάζουν σημαντικά καλάθια. Οι Δεν Έχει από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Μυλωνά και Γιαννακούδη να κάνουν σημαντικά καλάθια. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με την Manchester United να προηγείται με 40-45.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Δεν Έχει επέδειξαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα, καθώς η Manchester United προσπαθούσε επανειλημμένα να ανατρέψει την κατάσταση. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με τους Δεν Έχει να καταφέρνουν να μειώσουν στην ελάχιστη διαφορά διαμορφώνοντας το 60-61.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η κορύφωση του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα. Η Manchester United, ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ, έδειξε απίστευτο πνεύμα αντιμετώπισης, καταφέρνοντας να ανατρέψει την κατάσταση με εξαιρετικά σουτ και ασίστ. Τελικά, η Manchester United κατάφερε να νικήσει τους Δεν Έχει με σκορ 79-88.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Mustafa Sangaré ο οποίος Double Double με 33 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Δεν Έχει είναι ο Νικόλαος Μυλωνάς ο οποίος πέτυχε Double Double με 32 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Δεν Έχει: Αλβανός, Βασιλάκης, Βρακάς 11(3), Γιαννακούδης 19(5), Κοντολέων 5(1), Μυλωνάς 32(4), Παντάλης 12

Manchester United BC: Sangaré 33, Βαρδάκας 14(2), Δέλλιος 2, ΚαρακώσταςΚ. 19(3), ΚαρακώσταςΑ. 11, Λιολιόπουλος 9, Σιαμήτρας