29/06/2021
Brokers 15 20 6 17 - 58 -
Vikings 7 17 13 18 - 55 -

Το τελευταίο σουτ των Vikings έδωσε τη νίκη στους Brokers!

Συγκλονιστική η μάχη των δύο ομάδων, με τελικό νικητή τους Brokers απέναντι στους μόλις πέντε! Vikings.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πολύ δυνατά. Ο Βλάχος πέτυχε έξι πόντους και ο Υφαντίδης τέσσερις. Από τους Vikings, πέντε πόντους πέτυχε ο Καριοφύλλης. Σκορ περιόδου 15-7

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν και αυτό ισορροπημένο και έδειξε ότι ακόμα δε θα κρινόταν τίποτα. Σε αυτό ανέλαβε ο Μαυρομανώλης ο οποίος πέτυχε εννέα πόντους μς τρία τρίποντα. Από την άλλη, ο Καριοφύλλης πέτυχε 15 από τους 17 πόντους της ομάδας του. Σκορ περιόδου 20-17.

Το δεύτερο μισό ξεκίνησε με τους Vikings να περνάνε στην αντεπίθεση. Καριοφύλλης με οκτώ πόντους και Χατζηγεωργίου με τέσσερις, έδειξαν πως η ομάδα τους δε θα εγκατέλειπε τόσο εύκολα. Από τους Brokers τρεις πόντους πέτυχε ο Βλάχος. Σκορ περιόδου 6-13.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν συναρπαστικό. Ο Βλάχος έκανε τα πάντα ως προς το σκοράρισμα και πέτυχε οκτώ πόντους για την ομάδα του. Από την άλλη, ο Καριοφύλλης πέτυχε 11 πόντους και έχασε το καθοριστικό τελευταίο τρίποντο το οποίο θα μπορούσε να στείλει τιν αγώνα στην παράταση. Τελικό σκορ 58-55 και νίκη για τους Brokers.

Brokers: Κολοκοτρώνης 8(1), Μαυρομανώλης 14(4), Μοσχάκης, Ζαφείρης, Κρητικόπουλος, Πεχλιβάνης, Χωρινός 2, Βλάχος 27(4), Υφαντίδης 4, Φιλίππου 3

Vikings: Εμμανουηλίδης 3, Χατζηπέτρου 4, Χατζηγεωργίου 7(1), Μακριδόπουλος 2, Καριοφύλλης 39(2)

Τι μας άρεσε: Οι εξαιρετικοί πέντε Vikings που ταέδωσαν όλα μέχρι τέλους και η μονομαχία του Βλάχου με τον Καριοφύλλη.