77
Coble 16 14 17 8 - 55 -
MnP 18 12 23 23 - 77 -

Το τέταρτο δεκάλεπτο έδωσε την νίκη στους MnP!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πιο αμφίρροπο από ποτέ. Οι Coble κατάφεραν να πάρουν ελαφρύ προβάδισμα με 16-18, αλλά οι MnP δεν έμειναν πίσω και αντέδρασαν με δύναμη. Οι παίκτες αμφοτέρων των ομάδων έδειξαν εκπληκτικές ικανότητες και δεν έδωσαν καμία ευκαιρία στους αντιπάλους τους να πάρουν άνετο προβάδισμα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο απαιτητικό. Οι δυο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και κάθε πόντος ήταν πολύτιμος. Οι Coble προσπάθησαν να αναλάβουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά οι MnP αντέδρασαν με επιμονή και διατήρησαν το προβάδισμα με ένα στενό προβάδισμα 30-31.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι MnP κατάφεραν να αναπτύξουν το παιχνίδι τους και να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Οι Coble προσπάθησαν να απαντήσουν με τον Παπία και τον Τσακμάκα, αλλά η άμυνα των MnP ήταν ασφυκτική και τα επιθέτα τους ήταν ανίκητα. Οι MnP με τους Δαλπά και Μόκκα έληξαν το δεκάλεπτο με ένα εντυπωσιακό προβάδισμα 47-54.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια καθοριστική περίοδος για τους Coble, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στην πίεση των MnP. Οι MnP συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, επεκτείνοντας το προβάδισμά τους και κερδίζοντας το παιχνίδι με ένα εντυπωσιακό τελικό σκορ 55-77.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 28 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς είναι ο Θεόδωρος Παπίας ο οποίος έβαλε 24 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Coble: Τζιούφας 2 , Παπίας 24 (4) , Κεφαλάς 4 , Κυριακόπουλος 2 , Τσακμάκας 14 (4) , Ζωγραφάκης 3 (1) , Νικολαϊδης 6 , Κλάρος

MnP: Στρουζας 9 (3) , Παπαδόπουλος 5 (1) , Λάσκος , Κυριαζής 8 , Κεχίδης , Κιοσέογλου 3 (1) , Μόκκας 20 (1) , Ορφανίδης 4 , Δαλπάς 28 (1)