54
MnP 9 19 10 16 - 54 -
Atlanta Socks 8 19 19 19 - 65 -

Το καλό δεύτερο ημίχρονο έδωσε την νίκη στους Atlanta Socks!

Ξεκίνησαν νωθρά τον αγώνα οι δύο ομάδες με τους MnP να παίρνουν το προβάδισμα με τα καλάθια του Μόκκα και του Δαλπά, όμως οι Atlanta Socks απάντησαν γρήγορα με τον Κυριακού και τον Λογοθέτη να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους διαμορφώνοντας το 9-8.

Στη δεύτερη περίοδο οι MnP ανέβασαν στροφές και προσπάθησαν να μεγαλώσουν την διαφορά με τις όμορφες συνεργασίες του Λάσκου, του Κυριαζή και του Μόκκα, όμως οι Atlanta Socks βρήκαν λύσεις στην επίθεση με τον Σωκράτη Βούλγαρη και τον Βορνίτη να έχουν βρεί ρυθμό και να κρατάνε την ομάδα τους κοντά στο σκορ διαμορφώνοντας το 28-27.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Atlanta Socks μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Κυριακού, τον Γουβιά και τον Λογοθέτη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι MnP βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Μόκκα, του Στρούζα και ου Δαλπά, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 38-46.

Στην τέταρτη περίοδο οι MnP προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά με τα μεγάλα καλάθια του Μόκκα, όμως οι Atlanta Socks έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να διατηρήσουν την διαφορά που έχτισαν και να πάρουν την νίκη με το τελικό 54-65.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Θανάσης Κυριακού με 12 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους MnP ξεχώρισε ο Αλέξανδρος Μόκκας με 21 πόντους και 6 ριμπάουντ.

MnP: Στρούζας 3(1), Παπαδόπουλος, Λάσκος 7(1), Μπασιακούλης, Κυριαζής 4, Θ. Κεχίδης, Κιοσέογλου 3(1), Μόκκας 21(3), Χ. Κεχίδης 3, Δαλπάς 13(1).

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης, Σ. Βούλγαρης 14(4), Τεμέλκου, Στ. Βούλγαρης, Βορνίτης 13, Γκιόκας, Γουβιάς 10, Κυριακού 12, Λογοθέτης 14(3), Παπαδόπουλος 2.

Τι μας άρεσε: Η καλή εμφάνιση των Atlanta Socks στο δεύτερο ημίχρονο.