22/02/2022
Ellinoroston Celtics 6 3 7 10 - 26 -
Anonymous BC 11 10 16 13 - 50 -

Τους εκτέλεσε ο Peter!

Στο Κάρβουνο για το πρωτάθλημα της Development 2, οι Anonymous πέτυχαν την δωδέκατη νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκαν των Ellinoroston Celtics με 26-50.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τύχη να έχουνε σε καταπληκτική μέρα τον Πίτερ Μπουτσικάκη ,αφού βοήθησε και στις δύο πλευρές του γηπέδου , έβγαλε σπουδές άμυνες και σκόραρε σε καίρια χρονικά σημεία τελειώνοντας την αναμέτρηση με 21 πόντους ενεργητικό του.

Οι anonymous ξεκίνησαν εντυπωσιακά την πρώτη περίοδο, αφού πέτυχαν οκτώ αναπάντητους πόντους, 0-8, με τους γηπεδούχους να αντιδρούν και με ένα υπέρ τους επιμέρους σκορ 6-3 να κλείνουν το δεκάλεπτο στο μείον πέντε , 6-11.Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπουσικάκης με 6 πόντους ,ενώ 5 είχε ο Ταγκούλης.

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα , αλλά και τον Πίτερ Μπουτσικάκη να συνδέεται με χαρακτηριστική ευκολία έξω από τη γραμμή των 6,75 άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς που χώριζε τις δύο ομάδες στους δεκαπέντε πόντους, 6-21, με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τους βρίσκει σε θέση οδηγού με σκορ 9-21 . Ο Μπουτσικάκης πέτυχε 6 πόντους , ενώ ο Τσίλης είχε 2.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι ,καθώς πίεσαν στην άμυνα ,  έκλεψαν μπάλες , κυριάρχησαν στους αιθέρες και σκόραραν με όλους τους πιθανούς τρόπους με τη διαφορά στο τέλος της περιόδου να αγγίζει την τιμή των εικοσιένα πόντων, 16-37. Ο Μπουτσικάκης πέτυχε 6 πόντους ,ενώ ο Κοσκίνας είχε 4 .

Το τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης αποτέλεσε τυπική διαδικασία με τον ήχο από τη κόρνα λήξης της γραμματείας να βρίσκει τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν τη δωδέκατη νίκη για το πρωτάθλημα της Development 2 με σκορ 26-50 .Ο Ουζουνίδης πέτυχε 4 πόντους , ενώ ο Ταγκούλης είχε 7.

Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Πίτερ Μπιτσεκάκης με 21 πόντους, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ενώ στην αντίπερα όχθη  ο Νίκος Ταγκούλης είχε 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ , τρία κλεψίματα και 2 κοψίματα .

Οι Anonymous είχαν 8/ 32 δίποντα, 9/ 24 τρίποντα, 7/ 11 βολές, 43 ριμπάουντ , 11 ασίστ , 7 κλεψίματα και 13 λάθη, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν 6/ 32 δίποντα, 3/ 18 τίποτα, 5/ 12 βολές, 37 ριμπάουντ ,  7 ασίστ , 8 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 15 λάθη.

Ellinoroston Celtics(Κοσκίνας): Φυλακτός  2 , Ασημάκος 3 , Ταγκούλης 12 , Τσίλης 3 , Καρασούλος , Δαυίδ 1, Παπαιάκος 1 , Κοσκίνας 4.

Anonymous(Φιλαρτζής):Στεφανάτος 7 , Κώτσιας , Αλεφαντίνος 3 , Καστρινός 4 , Μπουτσικάκης 21 , Φιλαρτζής , Τριανταφύλλου 3 , Στρίκος 1 , Χριστόπουλος 5 , Ουζουνίδης 6 , Δρακόπουλος .

Τι μας άρεσε: Το πάρτυ που έστησε έξω από τη γραμμή των 6.75 ο Peter Μπουτσικάκης .