11/11/2019
Teddyboyz 8 10 7 19 - 46 -
Kolosos Dunk n' Donuts 14 7 22 16 - 59 -

Τρένο ο Kolosos και 3 στα 3!

Σάββατο βράδυ 9 Νοεμβρίου στο κλειστό γήπεδο της Ανθούσας , ο Kolosos Dunk N”Donuts έχοντας τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού επικράτησε 46 – 59 των Teddyboyz κάνοντας το τρία στα τρία στον πρώτο όμιλο της D2.

Οι Donuts έδειξαν από νωρίς την διάθεσή τους και πήραν προβάδισμα με Παλαντζά, Ζαμπούρα και τρίποντο του Δημόπουλου, όμως οι γηπεδούχοι με Ιβόπουλο , Ντάουντυ και Ροντογιάννη μείωσαν 6 – 7. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ακόμα εφτά πόντους με γκολ φάουλ του Μιαούλη, δίποντο του Δημόπουλου και δύο βολές του Κουβάρογλου ενώ ο Ιβόπουλος με δίποντο διαμόρφωσε το 8– 14.

Ο Μιαούλης πέτυχε το πρώτο καλάθι του δεύτερου δεκαλέπτου, ενώ ο Ντάουντυ με 5 προσωπικούς πόντους μείωσε σε 13 – 16. Οι Donuts συνέχιζαν να βρίσκουν λύσεις με Ζαμπούρα και Χαροκόπο να πετυχαίνουν από 3 πόντους ενώ στο αντίπαλο στρατόπεδο 4 πόντους του Ροντογιάννη και μία βολή του Ντάουντυ διαμόρφωσαν το 18 – 21 σκορ ημιχρόνου.

Στα πρώτα 5 λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου οι Teddyboyz κόλλησαν στην επίθεση βρίσκοντας μόλις τέσσερις βολές από Ιβόπουλο κα Ντάουντυ. Οι Donuts παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ, πέτυχαν 20 πόντους με Δημόπουλο(4), Παλαντζά, Μιαούλη, Χαροκόπο(4) και Κουβάρογλου(6) εκτοξεύοντας την διαφορά στους 19(22 – 41). Ο Μουστάκας με τρίποντο από τη μία και ο Μιαούλης με δίποντο από την άλλη διαμόρφωσαν το 27 – 43.

Οι Teddyboyz ξεκίνησαν το τέταρτο δεκάλεπτο με τρίποντο και Ροντογιάννη και δίποντο του Μουστάκα όμως ο Kolosos με γκολ φάουλ του Ζαμπούρα και καλάθια από Χαροκόπο και Μιαούλη έγραψαν το 30 – 50. Τελευταία προσπάθεια των γηπεδούχων τρέχοντας σερί 8 – 0 με Ντάουντυ(4), Δεμερτζή και Ιβόπουλο αλλά ο Ζαμπούρας με νέο καλάθι και φάουλ απάντησε για το 38-54. Μέχρι την λήξη του αγώνα Ιβόπουλος, Ροντογιάννης, Ντάουντυ από την μία και Δημόπουλος, Ζαμπούρας από την άλλη διαμόρφωσαν το τελικό 46 – 59.

MVP της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Κωνσταντίνος Χαροκόπος με 9 πόντους, 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα ο ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τζων Ντάουντυ με 15 πόντους, 14 ριμπάουντ και 2 τάπες.

Συνολικά οι Teddyboyz είχαν 12/54 δίποντα, 4/21 τρίποντα ,10/19 βολές, κατέβασαν 43 ριμπάουντ, μοίρασαν 6 ασίστ, έκλεψαν 9 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 9 λάθη.

Ο Kolosos είχε 20/50 δίποντα, 3/17 τρίποντα, 10/15 βολές, κατέβασε 55 ριμπάουντ, μοίρασε 14 ασίστ, έκλεψε 3 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 14 λάθη.

Teddyboyz (Μπαλαδήμας): Παπαγεωργίου (4 κλ.), Β. Ροντογιάννης 11 (7ρ.), Ιβόπουλος 13 (9ρ.), Δεδόγλου, Ντάουντυ 15(14ρ.), Μπαλαδήμας, Δεμερτζής 2, Μουστάκας 5 (4ας.).

Kolosos Dunk NDonuts ( Ζαμπούρας): Χαροκόπος 9 (8ας.), Παλλαντζάς 5 (3ας.), Δημόπουλος 11 (11ρ.), Κουβάρογλου 8, Μιαούλης 12 (8ρ.), Ζαμπούρας 14(10ρ.).

Τι μας άρεσε: Το πολύ ωραίο μπάσκετ που έπαιξε κατά διαστήματα ο Kolosos!