27/01/2024
Peristeri Wardogs 10 18 6 17 - 51 -
Orlando Tragics 19 17 21 22 - 79 -

Τριπλός Μοσχολιός...άπαιχτοι Tragics!

Ο Παναγιώτης ο Τσιώγκας ήταν... απόλαυση στο πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο παρέες, με τους Αλοΐζο και Μοσχολιό να αποτελούν τους ... σωματοφύλακες του γκαρντ των φιλοξενούμενων. Καρακατσάνης και Σοφός έβαλαν μπροστά την εμπειρία τους, με τις δύο.... παλιοσειρές να μειώνουν στο 10-19 πρώτης περιόδου. Ο Κοσμόπουλος παρέσυρε με την αγωνιστική του... έκρηξη τους υπόλοιπους Wardogs, οι οποίοι μείωσαν στο 28-36 με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο, με τον Κωνσταντίνου να απαντά από τα 6.75!

Ο Κωνσταντίνου συνέχιζε να τα βάζει από παντού, με τους Wardogs να θέλουν να ακολουθήσουν αλλά να αδυνατούν, καθώς στον ρυθμό που προσπάθησε να... επιβάλει ο Κοσμόπουλος, χόρεψαν καλύτερα οι Tragics, οι οποίοι έκλεισαν την τρίτη περίοδο μπροστά με 34-57, βλέποντας το δίδυμο Αλοΐζου και Μοσχολιού να πετάει... φωτιές! Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στην τελευταία περίοδο, με τον ελεύθερο ρυθμό να χαρακτηρίζει πλήρως την αναμέτρηση και το τελικό σκορ να είναι το 51-79 υπέρ της παρέας του Κριαλάκου!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Μοσχολιός με 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 10 ασίστ, ένα κλέψιμο, 2 κοψίματα, 5 λάθη. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Παναγιώτης Συνιόρογλου με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, μία ασίστ, 2 λάθη.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 12/43 δίποντα, 8/24 τρίποντα, 3/6 βολές, 38 ριμπάουντ, 16 ασίστ, 9 κλεψίματα, ένα κόψιμο, 10 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 25/49 δίποντα, 8/22 τρίποντα, 5/12 βολές, 49 ριμπάουντ, 20 ασίστ, 8 κλεψίματα, 2 κοψίματα, 13 λάθη.