01/11/2021
Anonymous BC 16 26 16 21 - 79 -
Pourangers BC 16 17 14 11 - 58 -

Τρίποντη εκτέλεση από τους Anonymous!

Οι Anonymous έκαναν το 3/3 στο πρωτάθλημα, αφού για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Development 2 επικράτησαν των Pourangers με 79-58. Το ματς ξεχώρισε για τα 28 συνολικά τρίποντα που μπήκαν, 15-13 υπέρ των Anonymous, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι σχεδόν σε όλους τους τομείς.

Καλό ξεκίνημα στην αναμέτρηση για τις δύο ομάδες, με τους Pourangers να κάνουν ένα 0-8 στα πρώτα δύο λεπτά και τους Anonymous να απαντάνε με το ίδιο νόμισμα, 8-8 (4′). Ανάλογη και η συνέχεια, απόλυτη ισορροπία στο δεκάλεπτο με την λήξη του το σκορ να βρίσκεται στο 16-16. Ο Δεακόπουλος ξεχώρισε με οχτώ πόντους για τους Anonymous, ο Μαρκόπουλος πέτυχε εννιά για τους Pourangers.

Στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου οι Anonymous ήταν καταιγιστικοί και έτρεξαν 11-0 σερί για το 27-16 (13′). Οι Pourangers προσπαθούσαν να μειώσουν όμως δεν κατάφεραν να βρεθούν ποτέ ξανά κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να λήγει 42-33 υπέρ των Anonymous. Ο Στ