14/10/2022
Los Lampriniers 11 15 16 11 - 53 -
Mandra Heat 16 17 15 13 - 61 -

Τρίτη σερί νίκη για την Madra Heat!

Οι Madra Heat επικράτησαν των Los Lampriniers στην τρίτη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Development , με σκορ 53-61 .

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Madra Heat μπήκαν δυναμικά στον αγώνα και δημιούργησαν μια μικρή διαφορά . Οι Los Lampriniers αντέδρασαν με τον Ευγενεία να σκοράρει 6 πόντους και πλησίασαν στο σκορ , όμως , οι Madra heat με τον Μώλο να έχει 8 πόντους και ένα τρίποντο του Μπιτζιλέκη , κατάφεραν να κλείσουν το δεκάλεπτο 11-16 .

Δεύτερο δεκάλεπτο με την ομάδα των Los Lampriniers να καταφέρνει να φτάσει στην πηγή , αλλά να μην πίνει νερό , ισοφαρίζοντας δυο φορές τον αγώνα , με τον Αντωνόπουλο να έχει 5 πόντους , Οι Madra Heat με τον Ελευθεριάδη να έχει 6 πόντους πήγαν στο ημίχρονο με την διαφορά στο +7 με σκορ 26-33 .

Στο τρίτο μέρος οι γηπεδούχοι με τον Ρίζο 5 πόντους  κυνηγούσαν να φτάσουν στην πρώτη τους νίκη και κατάφεραν να κάνουν το 16-15 αλλά οι Madra Heat με τον Μώλο 4 πόντους και τον Δρίβα 3 πόντους σε εξαιρετική βραδιά , διαμόρφωσαν το 42-48

Στο τελευταίο δεκάλεπτο , δεν άλλαξε κάτι , οι Madra heat με τον Δρίβα να σκοράρει 9 πόντους , έσβησαν κάθε ελπίδα για νίκη στους αντιπάλους τους . Οι Los Lampriniers προσπάθησαν με  τον Αντωνόπουλο 5 πόντους αλλά δεν τα κατάφεραν ,τελικό σκορ 53-61 .

Bettson mvp των Madra Heat ο Αθανάσιος Δρίβας με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 κλέψιματά . Από Los Lampriniers ξεχώρισε ο Ευγενείας με 15 πόντους , 16 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα .

Οι Los Lampriniers είχαν 20/46 δίποντα , 3/13 τρίποντα ,40 ριμπάουντ, 7 ασίστ , 10 κλεψίματα. Οι Madra Heat είχαν 17/37 δίποντα , 7/25 τρίποντα , 6/14 βολές ,31 ριμπάουντ , 9 ασίστ , 14 κλεψίματα.

Los Lampriniers (Βαμβακάς ) :Γκαραγκάνης 10 , Ρίζος 7 (1), Ευγενείας 15 , Θωμόπουλος 4 , Βαμβακάς 5 (1), Αντωνόπουλος 12 (1), Βασιλάκης

Madra Heat (Μανήσαλης) : Τσιλίωνης 6 (1), Γιαννάκης 2 , Διολέτης 5 (1), Δρίβας 18 (1), Ελευθεριάδης 9 (3), Μώλος 14 , Μπιτζιλέκης 7 (1),

Τι μας άρεσε : O γρήγορος ρυθμός των ομάδων .