23/11/2023
Golden Steak Evosmos 7 12 19 14 - 52 -
Δεν έχει 17 14 16 20 - 67 -

Τρίτη σερί νίκη για τους Δεν Έχει!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα. Οι Δεν Έχει κατάφεραν να κερδίσουν το προβάδισμα με σκορ 7-17. Οι εξαιρετικές επιδόσεις από τα αδέρφια Μυλωνά έκαναν τη διαφορά στο αρχικό δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Golden Steak Evosmos προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά οι Δεν Έχει διατήρησαν και αύξησαν το προβάδισμα, με το σκορ να αυξάνεται σε 19-31. Οι προσπάθειες των Γιαννούση και Καφρίτσα, δεν ήταν αρκετές για να αντιμετωπίσουν την ισχύ των Δεν Έχει.

To τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Δεν Έχει να διατηρούν τον έλεγχο, αλλά υπήρξε και αντίδραση απο τους Golden Steak Evosmos οι οποίοι κατάφεραν να μειώσουν σε 38-47. Οι Μυλωνάς Νικόλαος και Γεώργιος συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, ενώ οι Golden Steak Evosmos προσπαθούσαν ακόμα να βρουν τη σωστή ρυθμίση στο παιχνίδι τους κάτι που εν μέρη το είχαν καταφέρει.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Golden Steak Evosmos προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά οι Δεν Έχει έδειξαν τον χαρακτήρα τους. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ 52-67 υπέρ των Δεν Έχει. Παρόλο που οι Golden Steak Evosmos έδειξαν αντοχή και πνεύμα αντίστασης, οι Δεν Έχει κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα και να κατακτήσουν τη νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Νικόλαος Μυλωνάς ο οποίος πέτυχε 32 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Golden Steak Evosmos είναι ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος πέτυχε Double Double με 20 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιάνκος 5(1), Γιαννούσης 20, Καλόγηρος, Καφρίτσας 15(2), Λουκίδης 4, Παναγιωτούνης, Τρέμμας 8(2)

Δεν Έχει: Βασιλάκης 4, Κοντολέων 5(1), Λάμπρου 6, ΜυλωνάςΝ 32(7), ΜυλωνάςΓ 20(4), Σαλασάσογλου