29/11/2023
Mammoth 6 11 11 22 - 50 -
Salonica Old Stars 19 19 20 17 - 75 -

Τρίτη σερί νίκη για τους Salonica Old Stars!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Salonica Old Stars άνοιξαν το σκορ και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με 6-19. Οι παίκτες των Salonica Old Stars, όπως οι Ματούλας, Σαραφίδης και Τροκάνας, έδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο και δημιούργησαν ένα σημαντικό προβάδισμα. Αυτό το δεκάλεπτο αντιστοιχούσε σε μια δυνατή έναρξη για την ομάδα των Salonica Old Stars.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανωτερότητα των Salonica Old Stars συνεχίστηκε, και το σκορ ήταν 17-38 υπέρ τους. Οι παίκτες των Mammoth, όπως οι Νικολαΐδης και Μακρής, προσπάθησαν να αντιστρέψουν την κατάσταση αλλά οι Salonica Old Stars διατήρησαν τον έλεγχο. Αυτή η υπεροχή στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα.

Η συνέχεια είδε την ομάδα των Salonica Old Stars να εξακολουθεί να κυριαρχεί στο γήπεδο με το σκορ να είναι 28-58. Οι Ματούλας, Σαραφίδης και Τροκάνας συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους στο γήπεδο, ενώ οι Mammoth προσπαθούσαν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Εν τέλη το τέταρτο δεκάλεπτο είχε ένα από τα πιο ξεκάθαρα αποτελέσματα, με την ομάδα των Salonica Old Stars να κερδίζει με 50-75. Ο αγώνας τελείωσε με τον ίδιο τρόπο που ξεκίνησε, με τους Salonica Old Stars να επικρατούν πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Χρήστος Σαραφίδης ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ.

Ενώ για τους Mammoth άξιος αναφοράς είναι ο Γεώργιος Μακρής ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Mammoth: Καραβοκύρης 2, Καραγκούνης 8, Μακρής 12(1), Μπούχαλης 2, Νικολαΐδης 17, Φαράντος 5, Χαλκιαδάκης 4

Salonica Old Stars: Βλάχος 4, Λαθουράκης, Ματούλας 22(3), Μπαντής, Μπαξεβανόπουλος 6, Μπέτσιος 11, Σαραφίδης 17(5), Τροκάνας 12(1), Χριστόπουλος 3(1)