20/11/2023
Stefanina Timberwolves 14 24 17 19 - 74 -
Manchester United BC 13 17 16 14 - 60 -

Τρίτη σερί νίκη για τους Stefanina Timberwolves!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια αμφίρροπη αναμέτρηση, με τους Stefanina Timberwolves μέσω του Καλλιώρα να καταφέρνουν να οδηγήσουν το σκορ στο 14-13. Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή άμυνα από τις δύο ομάδες, ενώ οι επιθέσεις προσπαθούσαν να βρουν τον σωστό ρυθμό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο αγώνας διατηρήθηκε σε αρκετά υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού. Γρήγορο τέμπο με πολλές επιθέσεις και από τις δύο ομάδες. Καλλιώρας και Κάγκας από Stefanina Timberwolves και Παληογιάννης και Χριστοφίδης από Manchester United BC ήταν κυρίως οι επιθετικοί εκφραστές των δύο ομάδων. Σκορ ημιχρόνου 38-30 υπέρ των Stefanina Timberwolves.

Το τρίτο δεκάλεπτο διατηρούσε την αγωνία ζωντανή και στα ύψη. Υψηλό σκορ και πολλή ένταση ήταν τα βασικά χαρακτηριστικά αυτής της περιόδου. Μάχες κοντά στα καλάθια και από τις δύο ομάδες. Εν τέλει οι Stefanina Timberwolves ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη μάχη της τρίτης περιόδου με 17-16 επιμέρους σκορ.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η τέταρτη και τελευταία περίοδος του παιχνιδιού. Οι Stefanina Timberwolves διατήρησαν και αύξησαν το προβάδισμα τους το οποίο κατάφεραν να διαχειριστούν εξαιρετικά. Οι Manchester United BC δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν την νίκη καθώς βρέθηκαν σε κακή αμυντική βραδιά.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Νικόλαος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 43 πόντους και μοίρασε 7 ασίστ.

Για τους Manchester United BC ξεχώρισε ο Ανδρέας Παληογιάννης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 13 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης, Βαχτσεβάνος 4, Γούσιος 2, Κάγκας 13(1), Καλλιώρας 43(2), Κλώνος 2, Σμυρνιός 6, Χουρδάκης 4

Manchester United BC: Αφεντουλίδης, Βαρδάκας 3(1), Δέλλιος 2, ΚαρακώσταςΚων. 4(1), ΚαρακώσταςΑλ. 9, Παληογιάννης 13(2), Παρμάκης 3(1), Σιαμήτρας 5, Χριστοφίδης 21(4)