18/02/2024
Metal Warriors BC 18 19 18 8 - 63 -
SKG Sonics 28 20 20 18 - 86 -

Τρίτη σερί νίκη των ανεβασμένων SKG Sonics!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν γεμάτο δράση και εντυπωσιακά στιγμιότυπα. Οι δύο ομάδες μπήκαν στο γήπεδο με πολλή ενέργεια και αποφασιστικότητα. Οι Metal Warriors BC, με τους Τσολακίδη και Παναγιωτίδη να ηγούνται, προσπάθησαν να δημιουργήσουν προβάδισμα, αλλά οι SKG Sonics απάντησαν με δυναμικά σουτ και επιθετικές επιθέσεις. Ο αγώνας ξεκίνησε με το σκορ να δείχνει 18-28 υπέρ των SKG Sonics.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors BC αντέδρασαν με αποφασιστικότητα. Οι Τσολακίδης και Βασιλειάδης έδειξαν τις δεξιότητές τους στην επίθεση και την άμυνα, καθιστώντας το παιχνίδι πιο ανταγωνιστικό. Παρόλο που οι SKG Sonics παρέμειναν μπροστά στο σκορ, οι Metal Warriors BC απέδειξαν ότι δεν πρόκειται να εγκαταλείψουν εύκολα. Το ημίχρονο έφτασε με το σκορ να δείχνει 37-48 υπέρ των SKG Sonics.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι SKG Sonics κυριάρχησαν αποφασιστικά. Οι Τσαντεκίδης, Ζωΐδης και Τροφίδης έδειξαν την ταχύτητα, την τεχνική και την αποφασιστικότητά τους. Με επιθετικές προσπάθειες και ακριβή σουτ, οι SKG Bugs διατήρησαν τα ηνία του παιχνιδιού και διεύρυναν το προβάδισμά τους. Οι Metal Warriors BC προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η υπεροχή των SKG Sonics ήταν αδιαμφισβήτητη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 55-68 υπέρ των SKG Sonics.

Καθώς ολοκληρώθηκε το τελευταίο δεκάλεπτο, η κυριαρχία των SKG Sonics ήταν αναμφισβήτητη. Οι Τσαντεκίδης, Ζωΐδης και Τροφίδης συνέχισαν να επιδεικνύουν τις ικανότητές τους στο γήπεδο. Παρά τις προσπάθειες των Metal Warriors BC, οι SKG Sonics κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να εξασφαλίσουν μια εντυπωσιακή νίκη. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ να δείχνει 63-86 υπέρ των SKG Sonics.

MVP του αγώνα είναι ο Αχιλλέας Τσαντεκίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 23 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Metal Warriors BC είναι ο Στέφανος Τσολακίδης ο οποίος έβαλε 19 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Metal Warriors BC: Ανουσάκης 4, Βασιλειάδης 18, Δουλγερίδης, Παναγιωτίδης 9(1), Παπαβασιλείου 6, Τσολακίδης 19, Φωτακάκης 7(1)

SKG Sonics: Αναγνωστόπουλος 4, Ζωΐδης 10, Ντόκος 7(1), Παπαδόπουλος 3, Σιβένας 5, Τροφίδης 24(6), Τσαντεκίδης 23(1), Χαρταμπίλας 10