27/09/2021
Peristeri Phantoms 17 21 19 12 - 69 -
Deflections 10 17 12 12 - 51 -

Τσεκάρουν εισιτήριο οι Peristeri Phantoms!

Αναμέτρηση στα Λιόσια για τον 18ο όμιλο του κυπέλλου και την 2η αγωνιστική είχαμε το Σάββατο το απόγευμα με τους Peristeri Phantoms να κερδίζουν σχετικά εύκολα τους Deflections με 69-51. Οι Peristeri Phantoms είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το ξεκίνημα και στην αντεπίθεση των Deflections στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να μείνουν συγκεντρωμένοι και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Μοιρασμένο το πρώτο πεντάλεπτο στην πρώτη περίοδο με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά στο σκορ, 7-8 (5′). Όμως οι Peristeri Phantoms πάτησαν γκάζι, ενώ οι Deflections ήταν εξαιρετικά άστοχοι, και η λήξη του δεκαλέπτου τους βρήκε μπροστά με 17-10. Ο Περιβολάρης πέτυχε 10 πόντους για τα φαντάσματα, πολυφωνία στην επίθεση των Deflections με πέντε διαφορετικούς σκόρερ.