04/10/2023
Yugoπλάστιγγα 12 16 12 18 - 58 -
Tseliguns 23 20 20 25 - 88 -

Tseliguns on fire!

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 12-23 υπέρ των Tseliguns. Οι παίκτες των Tseliguns, Αποστολίδης και Παπαδόπουλος, εντυπωσίασαν με την ικανότητά τους να σκοράρουν αποφασιστικά και να ελέγχουν τον ρυθμό του παιχνιδιού και χάρης την καλή του άμυνα κατάφεραν να πάρουν από νωρίς κεφάλι στο σκορ.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είχε σκορ 28-43 υπέρ των Tseliguns. Οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν να αντιδράσουν με κάποιες ωραίες ομαδικές προσπάθειες, αλλά οι Tseliguns συνέχισαν να κυριαρχούν, εκμεταλλευόμενοι κάθε ευκαιρία που τους προσφερόταν και έτσι βρήκαν τον τρόπο και κατάφεραν να παραμείνουν με την διαφορά στα χέρια.

Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 40-63 υπέρ των Tseliguns. Οι Yugoπλάστιγγα βελτίωσαν την απόδοσή τους και χάρης στα καλάθια των Κεσίδη και Καπετάνιο κατάφεραν να μειώσουν κάπως την διαφορά, αλλά οι Tseliguns συνέχισαν να είναι ανίκητοι, και έτσι μπόρεσαν στο τέλος να μεγαλώσουν ακόμα περισσότερο την διαφορά.

Το τέταρτο δεκάλεπτο τελείωσε με το σκορ 58-88 υπέρ των Tseliguns. Παρόλες τις προσπάθειες των Yugoπλάστιγγα, οι Tseliguns κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα και να εξασφαλίσουν τη νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Κεσίδης ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Για τους Yugoπλάστιγγα πρωταγωνιστής είναι ο Λάζαρος Παπαδόπουλος ο οποίος έβαλε 20 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Yugoπλάστιγγα: Κεσίδης 24 (6) , Καπετάνιος 10 , Παρταλίδης 4 , Κουμάλας 7 (1) , Στέφας 7 , Μυτάκος 6

Tseliguns: Αθανασιάδης 7 , Τσέος 6 (2) , Ζησόπουλος 7 (1) , Αποστολίδης 22 (5) , Χαρίσης , Στεργίου 5 (1) , Τσιαουσιδης 8 , Μακρίδης 8 (2) , Θεοδώρου 5 (1) , Παπαδόπουλος 20 (1)