04/11/2021
TECHbuddy - - - - - 70 -
Patras LakiStars - - - - - 24 -

Βάλτε τους μέσα για τρομοκρατία

Τρομοκρατική οργάνωση έγινε η TechBuddy στο παιχνίδι της Πέμπτης με τους Patras Lakis Stars. Πιο συγκεκριμένα, η αρμάδα του Γιάννη Βαλέρη κατατρόπωσε τους Stars του coach Α. με το τρομακτικό 70-24, δηλώνοντας ανοιχτά ότι στόχος είναι η κορυφή!

Η αρχή του τέλους ήρθε για του φιλοξενούμενους από το 1ο δεκάλεπτο. Η TB έτρεξε ένα σερί 11-0 και ισοπέδωσε τους Stars. 3 καλάθια έβαλε ο Μπόχαλης ενώ σε 2 τρίποντα ευστόχησε ο Βαλέρης. 1 καλάθι είχε ο Σκίτσας για τους εκτός ρυθμού PLS. 19-4 ήταν το επιμέρους σκορ.

Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και η 2η περίοδος του αγώνα (18-6). Η διαφορά «εικοσάρισε» και τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα για την ομάδα του coach A. που δεν είχε λύση στην επιθετική μανία της TechBuddy. 7 διαφορετικοί παίχτες των γηπεδούχων άφησαν την μπάλα μέσα στο καλάθι σε αυτό το δεκάλεπτο. Και τους 6 πόντους των Stars τους είχε ο τίμιος Τζελέπης.

Στο +30 έφτασε η Tech στο 3ο δεκάλεπτο. Ονειρικό παιχνίδι για την ομάδα του Βαλέρη, που είδε τους πάντες να σκοράρουν. 3 καλάθια έβαλε ο Γιαννακόπουλος που έσπερνε τρόμο και στις 2 μεριές του παρκέ. 5 πόντους έβαλε ο Μάργελος για τους Stars.

Η Tech δεν άφησε το πόδι από το γκάζι και έφτασε την διαφορά στους 46 πόντους! 7 πόντους πέτυχε ο Γιαννάκοπουλος και 2 σερί τρίποντα έβαλε ο Πέτρος Μπαλτάς. Σε 2 βολές ευστόχησε ο Διαμαντόπουλος για τους Stars που ηττήθηκαν δίχως να δώσουν μάχη. 70-24 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα!

Mvp του αγώνα ήταν ο Εφραίμ Γιαννακόπουλος που μέτρησε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ (2-4), 7 ασίστ και 6 κλεψίματα σε 25 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μάργελος με 5 πόντους, 5 ριμπάουντ (2-3), 1 ασίστ και 1 κόψιμο σε 19:28 λεπτά συμμετοχής.

Σαν σύνολο, η TechBuddy είχε 22/46 δίποντα (47,8%), 8/19 τρίποντα (42,1%), 2/2 βολές (100%), 40 ριμπάουντ (9-31), 20 ασίστ, 15 κλεψίματα, 2 μπλοκ και 9 λάθη. Οι PLS είχαν 7/32 δίποντα (21,9%), 1/16 τρίποντα (6,2%), 7/15 βολές (46,7%), 31 ριμπάουντ (8-23), 6 ασίστ, 6 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 17 λάθη.

TechBuddy(Γεράνιος): Παπαδημητρόπουλος 2, Βαλέρης 9, Γεράνιος 7, Γιαννακόπουλος 15 (7 ασίστ, 6 κλεψίματα), Δημογιάννης 5 (9 ριμπ), Μπόχαλης 14, Σουλιώτης 4 (7 ριμπ), Μπαλτάς 14 (7 ριμπ).

Patras Lakis Stars(Αγγελόπουλος): Σκίτσας 5, Σταματόπουλος 1, Μαρκόπουλος, Μάργελος 5, Κάτσενος 1, Σαββόπουλος, Κριτζιώτης, Χουρδάκης 3, Τζελέπης 6, Διαμαντόπουλος 3.

Τι μας άρεσε: Ολόκληρη η ομάδα της TB που έβλεπε το καλάθι σαν βαρέλι!