21/04/2024
Salonica Titans 14 10 18 15 - 57 -
Miami Eat 15 12 17 14 - 58 -

Βγήκαν νικητές από την μάχη οι Miami Eat!

Η αναμέτρηση αποδείχθηκε μια αρκετά ισορροπημένη και αμφίρροπη, με κάθε ομάδα να δίνει τον καλύτερό της εαυτό για την επίτευξη της νίκης. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια ενδιαφέρουσα μάχη, με τους Miami Eat να καταφέρνουν να προηγηθούν ελαφρώς με σκορ 14-15.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, η ανταγωνιστικότητα παρέμενε υψηλή και στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι Titans προσπάθησαν να ανταποκριθούν στο ρυθμό των Miami Eat με τους Καλογήρου και Αξά, αλλά οι Miami κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα, ολοκληρώνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 24-27 υπέρ τους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου και οι δύο ομάδες έδειξαν αντοχή και ανταγωνιστικό πνεύμα. Ο αγώνας παρέμενε σφιχτός, με τους παίκτες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 42-44 υπέρ των Miami Eat, διατηρώντας την προβάδισμά τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η ένταση ήταν στο αποκορύφωμά της, με κάθε ομάδα να δίνει τον καλύτερο εαυτό της για την επίτευξη της νίκης. Οι Titans προσπάθησαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα, αλλά οι Miami Eat με τους Χαλεπλή και Βοζινιδη κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με ελάχιστη διαφορά, με σκορ 84-100.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Σίμου Βοζινιδη ο οποίος κατάφερε να πετύχει 16 πόντους και να μαζέψει 7 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Titans είναι ο Μιχάλης Καλογήρου που έβαλε 17 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Salonica Titans: Δελανδρέας 5 (1) , Καλαθας 10 , Αξάς 14 (1) , Καλογήρου 17 (1) , Αλειφτηρας , Τσουφλιδης 6 , Παγώνης 3 (1) , Τσιβελεκίδης 2

Miami Eat: Σταματάκης 5 (1) , Σπυρίδης 2 , Βοζινιδης 16 (1) , Χαλεπλής 22 (4) , Γιαγρίδης 7 , Γιαμουκης 6 (2)