21/01/2024
Gallika and Piano BC 11 11 12 11 - 45 -
Indians 21 18 15 19 - 73 -

Βλέπουν ψηλά οι Indians!

Εύκολη νίκη για τους Indians απέναντι στα Gallika and Piano με 45-73, με τους φιλοξενούμενους να κυριαρχούν σε όλη την αναμέτρηση.

Από την αρχή έδειξαν τις διαθέσεις τους οι φιλοξενούμενοι, παίζοντας γρήγορο και ωραίο μπάσκετ κατάφεραν να ξεφύγουν με +10 στο τέλος της πρώτης περιόδου με το σκορ στο 11-21.

Προσπάθησαν να βρουν λύσεις επιθετικά οι γηπεδούχοι με τον Σφήκα, ο οποίος είχε 6 πόντους, όμως οι Indians κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο με τους Μητσάκο και Μπακάλη να σκοράρουν από 9 και 8 πόντους αντίστοιχα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό, με τον Λαγουτάρη να βρίσκει καλάθια κυρίως με σουτ από μέση απόσταση.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι ήθελαν να καθαρίσουν το παιχνίδι και ανέλαβαν δράση Βασσάλος και Μπαλτάς με το παιχνίδι να τελειώνει στο 45-73.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Μπακάλης με 18 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Λαγουτάρης με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Οι γηπεδούχοι είχαν 3/5 βολές, 18/42 δίποντα και 2/23 τρίποντα, μάζεψαν 39 ριμπάουντ, μοίρασαν 9 ασίστ, έκαναν 7 κλεψίματα και 15 λάθη. Από την άλλη οι νικητές είχαν 15/18 βολές, 26/43 δίποντα και 2/21 τρίποντα, μάζεψαν 34 ριμπάουντ, μοίρασαν 15 ασίστ, έκαναν 12 κλεψίματα και 10 λάθη.

Gallika Kai Piano BC (Αναστασόπουλος): Αναστασόπουλος 8, Λαγουτάρης 10, Πιερρουτσάκος, Σάρδης 10, Σφήκας 10, Ντάκος 4

Indians (Βασσάλος): Βασσάλος 12, Ελευθεριάδης 11, Ζήσης 2, Μαμάκος 4, Μητσάκος 11, Μπακάλης 18, Μπαλτάς 13, Πουλοκέφαλος 2

Τι μας άρεσε: Το ωραίο μπάσκετ των φιλοξενούμενων!