06/12/2021
Elitήριοι by pinguin.gr 11 9 19 15 - 56 -
Pistachios 12 27 11 11 - 61 -

Βομβάρδισαν από την περιφέρεια τα Φιστίκια!

Βράδυ Κυριακής και στο Ανδρέας Παπανδρέου σε εξ αναβολής αναμέτρηση της δεύτερης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Master League oι αήττητοι Elitήριοι (4-3) υποδέχθηκαν τους Pistachios(5-3) με τους τελευταίους να έχουν ένα απίθανο πρώτο ημίχρονο που τους ήταν αρκετό παρά την αντεπίθεση των αντιπάλων τους, για να κατακτήσουν τη νίκη που τους βάζει σε τροχιά πλέι οφ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν εκρηκτικά τον αγώνα με τους Κοντογιάννη και Τσίτουρα (από 4π) να τους οδηγούν σε ένα επιμέρους 2-12, όμως οι αντίπαλοι τους αντέδρασαν με τους Κωνσταντινάκο Νικωνα (4) και Πατωνίδη (3) να μειώνουν για το 11-12 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο άνηκε ολοκληρωτικά στα Φιστίκια. Με όπλο την ευστοχία τους από τα 6.75 και πρωταγωνιστές τους Διονυσόπουλο (8), Μουρμούρη (7) & Κοντογιάννη (5) έφτασαν ως το +21 καθώς από την άλλη πλευρά σκόραραν μόνον οι Γκότσης (4) – Πατωνίδης (5)  με φυσική συνέπεια το 20-39 του πρώτου ημιχρόνου.

Η παρέα του Κωνσταντινάκου παρουσιάστηκε καλύτερη μετά την ανάπαυλα ξεκινώντας δυναμι