14/01/2024
Να σαι καλά 2 16 4 10 - 32 -
Magoofyδες 18 5 10 14 - 47 -

Χαμηλό σκορ και νίκη για τους Magoofyδες!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό ρυθμό από πλευράς Magoofyδες, οι οποίοι κατάφεραν να κυριαρχήσουν στο πρώτο δεκάλεπτο με ένα ασύλληπτο 2-18. Οι Θαλασσινός και Μπούτζης ξεχώρισαν με εξαιρετικές επιδόσεις, εκμεταλλευόμενοι τις αδυναμίες της άμυνας των Να σαι καλά.

Οι Να σαι καλά απέδειξαν ότι δεν πρόκειται να παραδοθούν εύκολα, καθώς αντέδρασαν εντυπωσιακά στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι παίχτες Τζάμος και Κοντόπουλος επέστρεψαν με αποφασιστικότητα, ανεβάζοντας το σκορ σε 18-23 και εμφανίζοντας πρώτες ένδειξης ανατροπής του παιχνιδιού.

Ωστόσο, η υπεροχή των Magoofyδων αποδείχτηκε ανίκητη κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου. Οι Θαλασσινός και Μπούτζης συνέχισαν να διακρίνονται, ενώ και οι υπόλοιποι παίχτες της ομάδας ενίσχυσαν την απόδοσή τους. Το σκορ ανήλθε σε 22-33, αναγκάζοντας τους Να σαι καλά να αντιμετωπίσουν μια απαιτητική πρόκληση.

Το τελευταίο δεκάλεπτο έφερε την ολοκλήρωση του αγώνα, με τους Magoofyδες να διατηρούν την υπεροχή τους. Οι Να σαι καλά προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά η απίστευτη απόδοση των Θαλασσινού και Μπούτζη οδήγησε τους Magoofyδες σε μια εντυπωσιακή νίκη με σκορ 32-47.

MVP του αγώνα είναι ο Marin Kolev ο οποίος πέτυχε 4 πόντους και κατάφερε να πάρει 11 ριμπάουντ καθώς επίσης είχε 3 κλεψίματα.

Άξιος αναφοράς για τους Να σαι καλά είναι ο Πέτρος Τζάμος ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Να σαι καλά: Μάρκος , Κοντόπουλος 6 , Φατολιας 1 , Τερζής , Σιόλας 3 (1) , Τζάμος 7 , Γαβρίλοβιτς

Magoofyδες: Μπούτζης 11 (1) , Παναγιωτόπουλος 7 , Kolev 4 , Βασιλειάδης , Θαλασσινός 17 (3) , Κριθαρίδης 3 (1) , Τυφλόπουλος 5 (1) , Ζαμουρίδης , Τσαλκαδράς