27/09/2023
SugarDaddys 8 19 8 9 - 44 -
Sky is the limit 4 4 10 18 - 36 -

Χαμηλό σκορ και νίκη για τους Sugar Daddys!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 8-4 υπέρ των Sugar Daddys. Η αμυντική τους αντίσταση και η αποτελεσματικότητα των Κυριακίδη και Σίσκος τους έδωσαν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο στο οποίοι και οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν αρκετά να βρουν τα πατήματά τους αλλά οι Sugar Daddys αντέδρασαν σωστά.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση στο γήπεδο και αύξησαν το προβάδισμά τους, φτάνοντας το σκορ στο 27-8. Οι προσπάθειες των Κοτζαδάμη και Καραδήμος από την αντίπαλη ομάδα δεν ήταν αρκετές για να αντιστρέψουν την τύχη του παιχνιδιού και έτσι έμειναν κολλημένοι σε ένα πολύ χαμηλό σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Sky is the limit προσπάθησαν να επαναφέρουν τον εαυτό τους στο ματς, αλλά οι Sugar Daddys παρέμειναν ανίκητοι. Το σκορ έφτασε στο 35-18, δείχνοντας την ανωτερότητα της πρώτης ομάδας και ουσιαστικά βάζοντας γερές βάσεις για την συνέχεια του αγώνα.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είχε περισσότερη ένταση καθώς οι Sky is the limit προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι. Παρά τις προσπάθειές τους, δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν την απόσταση, και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 44-36 υπέρ των Sugar Daddys.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Κεσίδης ο οποίος πέτυχε 4 πόντους και κατάφερε να πάρει 21 ριμπάουντ.

Για τους Sky is the limit άξιος αναφοράς είναι ο Χρήστος Κοτζαδάμης ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 8 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Sugar Daddys: Κυριακίδης 16 , Παλλακης 4 , Κεσιδης 4 , Σίσκος 10 (2) , Αλεξιάδης , Παπαδόπουλος 4 , Μουσούλης 6

Sky is the limit: Καραδήμος 8 , Πέτκος , Λάτσιος , Παπαδόπουλος 2 , Κοτζαδάμης 8 , Λεφάκης 5 (1) , Κουτσαρης , Πίτσος 2 , Λεφάκης , Καφάσης 3 , Τσάνης 8 (2)