51
Big Babes 14 23 19 19 - 75 -
86ers 9 16 15 11 - 51 -

Χάρμα οφθαλμών οι Big Babes!

Η αρχή του αγώνα ήταν άκρως ενδιαφέρουσα. Οι Big Babes, με εκπληκτική απόδοση από τους Ιατρίδη,Παουλεάνου και Χαλκίδη, κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 14-9. Η ενεργητικότητα και η ένταση στο γήπεδο έδειξαν ότι ο αγώνας θα ήταν γεμάτος ανατροπές και προκλήσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Big Babes συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους. Οι εκπληκτικές επιδόσεις των Ιατρίδη, Παουλεάνου και Χαλκίδη, επέτρεψαν στην ομάδα τους να διατηρήσει και να διευρύνει το προβάδισμά της. Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο, το σκορ έφτασε στο 37-25, καθιστώντας σαφές ότι επρόκειτο για ντέρμπι με τους Big Babes όμως να έχουν το πάνω χέρι.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια συνέχεια του θριαμβευτικού παιχνιδιού των Big Babes. Οι Ιατρίδης, Παουλεάνου και Χαλκίδης συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, ενώ η ομάδα των 86ers φαινόταν να μην έχει απαντήσεις καθώς οι ανάσες τους πλέον δεν ήταν αρκετές. Η διαφορά στο σκορ έφτασε τους 16 πόντους, με το σκορ να είναι 56-40 υπέρ των 86ers.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι 86ers δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Big Babes έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 75-51.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Αλέξανδρος Ιατρίδης ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 10 πόντους και 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Για τους 86ers ξεχώρισε ο Θεοδόσιος Ρικούδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας βάλει 32 πόντους και έχοντας μαζέψει 12 ριμπάουντ.

Big Babes: Δατσέρης 6, Ιατρίδης 10, Κολοβός 6, Μπούζης 3(1), Παουλεάνου 13(1), Παπαδόπουλος 6, Πατσιανίδης, ΤερζίδηςΣπ. 2, ΤερζίδηςΝ. 6, Τσιρώνης 8, Χαλκίδης 15(3)

86ers: Αναστασάκης 2, Καραγιάννης 12, Παντελίδης 2, Ρικούδης 32(2), Συμεωνίδης 3(1)