10/01/2024
Brooklyn Bets by Amerikanos24 7 10 10 16 - 43 -
Gangsters 19 8 15 13 - 55 -

Τον χαβά τους οι Gangsters!

Συνέχισαν δυναμικά και την νέα χρονιά οι Gangsters καθώς επικράτησαν με 43-55 τους Brooklyn Bets by Americanos 24 και παρέμειναν αήττητοι στο πρωτάθλημα.

Από την αρχή έδειξαν τις διαθέσεις τους οι φιλοξενούμενοι με τους Μαρκόπουλο και νικηφόρα να ξεκινάνε καλά με 7 και 5 πόντους αντίστοιχα, με το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου να βρίσκεται στο 7-19.

Έβγαλαν ενέργεια στην συνέχεια και οι γηπεδούχοι με τον Αγγελόπουλο (7π) να βρίσκει λύσεις επιθετικά και να μειώνει στους 10 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ στο 17-27.

Στην επανάληψη οι Gangsters ήθελαν να καθαρίσουν το παιχνίδι από νωρίς, με τον Βασίλη Λάιο (8π) να αναλαμβάνει δράση και έχοντας και για συμπαράσταση τον Νιφόρα κατάφεραν να στείλουν την διαφορά στον +15.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι έκαναν την προσπάθεια τους να επιστρέψουν στο παιχνίδι με τους Μουχίμογλου και Χαλαβατζή, όμως οι Gangsters παρέμειναν σοβαροί και πήραν την πολυπόθητη νίκη με 43-55.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Βασίλης Λάιος με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασσίστ. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μουχίμογλου με 13 πόντους, και 5 ριμπάουντ.

Οι γηπεδούχοι είχαν 5/9 βολές, 13/37 δίποντα και 4/24 τρίποντα, μάζεψαν 38 τρίποντα, μοίρασαν 9 ασίστ, έκαναν 8 κλεψίματα και 19 λάθη. Οι νικητές είχαν 16/26 βολές, 18/39 δίποντα και 1/20 τρίποντα, μάζεψαν 42 ριμπάουντ, μοίρασαν 4 ασίστ, έκαναν 14 κλεψίματα και 14 λάθη.

Brooklyn Bets by Americanos 24 (Αγγελόπουλος): Αγγελόπουλος 7, Δαραμούσκας 4, Κουρούμαλης 1, Μουχίμογλου 13, Νικολαΐδης, Ρούσσος, Χαλαβατζής 11, Φωτόπουλος 2

Gangsters (Λάιος): Καραμποΐκης 2, Λάιος 17, Λάιος 2, Μακρής 2, Μαρκόπουλος 8, Νιφόρας 15, Νιώτης 7, Ντάτσης 2

Τι μας άρεσε: ο ρυθμός του παιχνιδιού!