17/04/2024
Brooklyn Bets by Amerikanos24 10 19 8 14 - 50 -
Αναλώσιμοι 19 18 21 11 - 69 -

Με άχαστο Χρηστακάκο το ροζ για τους Αναλώσιμους!

Βράδυ Δευτέρας στο κλειστό του Κάρβουνου οι Brooklyn Bets υποδέχθηκαν τους Αναλώσιμους, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 50-69 και να ξεκινήσαμε με το δεξί στο Summer League!

Οι Αναλώσιμοι μπήκανε καλύτερα στο παρκέ και βρήκαν εύκολα καλάθια σε πρωτεύον αιφνιδιασμό. Καλό ξεκίνημα από τον Χρηστακάκο ο οποίος βρήκε 8 πόντους με ένα τρίποντο, δίνοντας μια διαφορά στην ομάδα του. Για τους γηπεδούχους από 4 πόντους πέτυχαν Λαδιάς και Χαλβατζής, με τους Brooklyn Bets να βρίσκονται πίσω με 10-19 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Δεύτερο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμούς και να βρίσκουν λύσεις επιθετικά από τον εξαιρετικό Λάδια, οποίος έβγαλε ενέργεια και σημείωσε 11 πόντους μειώνοντας για την ομάδα του. Η απάντηση των Αναλώσιμων ήταν άμεση με τους 4 πόντους του Κοταράκου και με τον γνωστό ύποπτο Χρηστακάκο, οι φιλοξενούμενοι πήγαν προηγούμενοι στους πάγκους τους με 28-37 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Αναλώσιμοι μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν το παιχνίδι από νωρίς. Έτρεξαν το γήπεδο, βρήκαν μεγαλα σουτ και πήραν μια ασφαλείς διαφορά στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου. Οι Bets έδειχναν επηρεασμένοι και δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν στον ρυθμό των φιλοξενούμενων με το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου να βρίσκεται στο 36-58.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερο μπάσκετ και βρήκαν καλάθια από τους Λάδια και Αγγελόπουλο, μειώνοντας την διαφορά. Η δουλειά όμως είχε για τους Αναλώσιμους, οι οποίοι έκαναν διαχείριση δυνάμεων στο τέλος και έφυγαν με το διπλό από το Κάρβουνο επικρατώντας με 50-69, κάνοντας ιδανική αρχή στο Summer League.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Χρηστακάκος με 25 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Λαδιάς με 23 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Brooklyn Bets (Αγγελόπουλος): Αγγελόπουλος 7, Δαραμούσκας, Λαδιάς 23, Μαυρογιαννάκης, Ρούσσος, Φωτόπουλος 8, Χαλαβατζής 12

Αναλώσιμοι (Αντωνιάδης): Αντωνιάδης 2, Καστανιάς 1, Κοταράκος 10, Μανώλης 13, Μεϊντάνης 6, Νικολόπουλος 2, Τόγιας 2, Χρηστακάκος 25, Χρονόπουλος 8,

Τι μας άρεσε: Η ευστοχία από μακριά του Χρηστακάκου!