Remax Domino 14 15 16 15 - 60 -
The Toy Men 9 14 15 8 - 46 -

Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες η νίκη για τους Remax Domino!

Οι Remax Domino προχώρησαν σε ακόμα μια νίκη, αυτή τη φορά επί των Toy Men.

Ο Χουλιάρας ξεκίνησε για ακόμα μια φορά δυναμικά το παιχνίδι, πετυχαίνοντας 10 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο. Για τους Toy Men ο Κωνσταντινίδης πέτυχε τέσσερις όντους. Σκορ περιόδου 14-9.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο αμφίρροπο. Ο Χουλιάρας συνέχισε να σκοράρει πετυχαίνοντας επτά πόντους σε αυτό. Ο Πάνος από την άλλη, πέτυχε πέντε πόντους με ένα τρίποντο. Οι Toy Men παρέμειναν με τη λήξη του ημιχρόνου στο παιχνίδι, διατηρώντας τη διαφορά στους έξι πόντους. Σκορ περιόδου 15-14.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χουλιάρας συνέχισε ακάθεκτος και πέτυχε οκτώ πόντους. Για τους Toy Men, ο Βαλκούμας πέτυχε έξι. Σκορ τρίτης περιόδου 16-15.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν και αυτό που έκρινε την έκβαση του αγώνα, καθώς οι Remax ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά. Ο Λάμπος ανέλαβε αυτή τη φορά και με δύο συνεχόμενα τρίποντά του, οδήγησε την ομάδα του σε μια σχετικά εύκολη νίκη. Για τους Toy Men, ο Φρεγγίδης πέτυχε πέντε πόντους. Τελικό σκορ 60-46.

Remax Domino: Ράπτης 2, Χουλιάρας 30(1), Λάμπος 12(2), Ηλιάδης Π. 4, Ηλιάδης Σ. 10, Ηλιάδης Ηλ. 2

Toy Men: Μάνος 11(3), Κορτιμανίτσης 6, Βαλκούμας 6, Φρεγγίδης 9(1), Στρατίκης 5(1), Κωνσταντινίδης 9