29/03/2022
The Roots 7 10 12 9 - 38 -
Hurricanes 13 20 16 14 - 62 -

Χωρίς να φορτσάρουν οι Hurricanes!

Την Κυριακή το μεσημέρι 27 Μαρτίου στο Basketaki Arena, οι Hurricanes χωρίς να ανεβάσουν σε υψηλά στάνταρ την απόδοσή τους, δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 38 – 62 απέναντι στους μαχητικούς αλλά λίγους Roots.

Οι Hurricanes μπήκαν από νωρίς δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν 2 – 13, με τον Παπαδημητρίου να ξεχωρίζει με 4 πόντους. Στην συνέχεια οι Roots έβγαλαν ενέργεια με τον Αργυράκη, βρήκαν λύσεις με 5 πόντους του Λουλουργά και πλησίασαν 9-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να μειώσουν κι άλλο, με τον Σοκολάκη να είναι πρώτος σκόρερ με 5 πόντους, αλλά οι φιλοξενούμενοι με ωραίο μπάσκετ κατά διαστήματα, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 17 – 33. Ταμιωλάκης με Λατίφη ξεχώρισαν με 4 πόντους έκαστος και ένα τρίποντο έβαλε ο Μακρής.