09/11/2023
Patras LakiStars 14 16 14 3 - 47 -
No Limit 11 20 24 1 - 56 -

Υπέταξαν τους πρωταθλητές οι No Limit

Δύο δεκάλεπτα χρειάστηκαν για τους No Limit ώστε να βάλουν γερές βάσεις για μια πολύ σημαντική νίκη. Το σκορ αυτής, 47-56.

Οι νεοσύστατοι No Limit, είχαν μια ιδιαίτερα δύσκολη αποστολή καθώς αναμετρήθηκαν με τους περσινούς πρωταθλητές Lakistars, του Γιώργου Αγγελόπουλου. Οι "γαλάζιοι" κατάφεραν να μπουν καλά στο παιχνίδι, παίρνοντας σκορ και από την περιφέρεια αλλά και από τους ψηλούς, τελειώνοντας την πρώτη περίοδο στο 14-11. Από εκεί και πέρα όμως, έμελλε να μιλήσει το επιθετικό ταλέντο των No Limit οι οποίοι δεν σταματούσαν να βομβαρδίζουν το καλάθι των Lakistars. Το επιμέρους σκορ της περιόδου σταμάτησε στο 14-24, με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο στο +7 (28-35).

Στο δεύτερο μέρος, συνεχίστηκε η ίδια δουλειά για τους No Limit. Συνεχίζοντας από εκεί που είχαν σταματήσει, έβαλαν άλλους 20 έναντι των 16 που σκόραραν οι Lakistars και ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφια τιμή. (44-55). Οι γηπεδούχοι έπρεπε να κάνουν τα αδύνατα δυνατά, ώστε να έχουν τύχη στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Με την αστοχία να χτυπάει κόκκινο και τις δύο αντιπάλους να αστοχούν μέχρι και σε "άχαστα" καλάθια, δεν θα άλλαζαν πολλά με το τελικό σκορ να είναι το (47-56) και τους No Limit να φεύγουν ικανοποιημένοι από το Promitheas Park.