16/12/2023
Πανικός BC 25 6 20 23 - 74 -
Stefanina Timberwolves 23 21 15 29 - 88 -

Υψηλό σκορ και νίκη για τους Stefanina Timberwolves!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ένταση , ανταγωνισμό και υψηλό σκορ. Οι καλύτεροι παίκτες του Πανικού, Παρασκευάς και Καραφώτης, προσπαθούσαν να διακριθούν απέναντι στη στιβαρή άμυνα των Stefanina. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σφιχτό σκορ 25-23 υπέρ του Πανικού, υποδηλώνοντας μια εξαιρετική μάχη για την κυριαρχία.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Stefanina κατάφεραν να ανατρέψουν τον αγώνα με εντυπωσιακές επιδόσεις. Οι Καλλιώρας, Κλώνος και Χουρδάκης ενέπνευσαν την ομάδα τους, επιτυγχάνοντας καλάθια και οδηγώντας τους Stefanina σε μια ανατροπή με το σκορ πλέον στο 31-44. Η άμυνα των Stefanina ήταν αποτελεσματική, κλείνοντας τους δρόμους στους παίκτες του Πανικού.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος συνεχούς μάχης για τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι παίκτες του Πανικού, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, παρέμειναν αποφασισμένοι να αντιμετωπίσουν την πρόκληση. Οι Stefanina διατήρησαν το προβάδισμα με σκορ 51-59, δείχνοντας παράλληλα τη δύναμή τους σε κρίσιμες στιγμές.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Stefanina συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Καλλιώρας, Κλώνος και Χουρδάκης συνέβαλαν σημαντικά στο να οδηγήσουν την ομάδα τους σε μια εντυπωσιακή νίκη με το τελικό σκορ να είναι 74-88. Οι προσπάθειες των παικτών του Πανικού, Παρασκευά και Καραφώτη, δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην αποφασιστική εκτέλεση των Stefanina, που αποδείχθηκαν ανώτεροι στον αγώνα.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Νίκου Καλλιώρα ο οποίος πέτυχε 43 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ. Άξιος αναφοράς είναι και ο Μιχάλης Χουρδάκης ο οποίος πέτυχε Triple Double με 10 πόντους , 13 ριμπάουντ και 13 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τον Πανικό είναι ο Κωνσταντίνος Καραφώτης ο οποίος έβαλε 19 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Πανικός BC: Πραντέκος 4 , Κοντόπουλος  , Ψοφογιώργος 11 (3) , Καρανάτσιος 2 , Νικολόπουλος 2 , Αντωνάκης 5 (1) , Τσελεκίδης , Παρασκευάς 18 (5) , Δημητριάδης 9 (3) , Τσάτσας , Λεωνίδου 2 , Καραφώτης 19

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης , Καλλιώρας 43 (3) , Χουρδάκης 10 (2) , Αλβανός , Κλώνος 10