14/03/2022
Bonobo BC 4 22 8 11 - 45 -
Beer Team 19 4 13 13 - 49 -

Ο Γρατσίας καθάρισε για την Beer Team.

Το απόγευμα του Σαββάτου 12 Μαρτίου στο κλειστό του Περιστερίου, σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με αμείωτο ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, ο Μανώλης Γρατσίας ήταν κομβικός στο τελευταίο δίλεπτο και με 5 πόντους χρυσάφι, χάρισε μια τεράστια νίκη στην Beer Team απέναντι στους πρωτοπόρους Bonobo με 45 – 49.

Εξαιρετικό ξεκίνημα στο παιχνίδι, έκανε η Beer Team και με τον Θεοδοσόπουλο να είναι σε τρομερή κατάσταση με 6 πόντους, προηγήθηκε 0 – 8.Οι Bonobo μείωσαν με Σπυριδάκη και Μπίτσικα, για να έρθει νέα καταιγίδα από τους φιλοξενούμενους. Κρεκούκης με 6 πόντους, και Λαγουτάρης, Μαυράκης,Θεοδοσόπουλος, έστειλαν την διαφορά στους 15(4-19).

Οι Bonobo μπήκαν αποφασισμένοι στην δεύτερη περίοδο να φέρουν το ματς στα μέτρα τους και με οδηγό τον Δημοσχάκη με 7 πόντους, μείωσαν 15 – 19. Η πολύ άστοχη Beer Team , βρήκε δύο καλάθια με Κρεκούκη και Λαγουτάρη, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν ασταμάτητοι. Λεκάντης με 6 πόντους και Παυλόπουλος, Σπυριδάκης με ένα καλάθι, έβαλαν μπροστά την ομάδα τους 26 – 23 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.