08/11/2021
Beer Team 15 14 8 7 - 44 -
Bonobo BC 17 5 18 6 - 46 -

Το γύρισαν και το πήραν οι Bonobo!

Το απόγευμα του Σαββάτου στο Basketaki Arena, η Beer Team έδειχνε να καθαρίζει το ματς στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου ξεφεύγοντας με 11 πόντους, αλλά οι Bonobo δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, γύρισαν το παιχνίδι και επικράτησαν στο τέλος με 44 – 46.

Πολύ γρήγορο, ισορροπημένο και με αρκετές επαφές ήταν το πρώτο δεκάλεπτο με τους Bonobo να έχουν ελαφρύ προβάδισμα με 15 – 17. Φουραδούλας, Μπάμπαλης, Παπασωτηρίου είχαν από 4 πόντους και ένα τρίποντο ο Σπυριδάκης, ενώ για την Beer Team ,ο Μ. Μαυράκης ήταν πρώτος σκόρερ με 5 και από κοντά Θεοδοσόπουλος και Κρεκούκης από 4.

Έπεσαν αρκετά οι ρυθμοί στην δεύτερη περίοδο, με την Beer Team να παίρνει τα ηνία του αγώνα. Θεοδοσόπουλός με 5 και Μ. Μαυράκης ήταν μπροστάρηδες για τους γηπεδούχους, ενώ για τους Bonobo μείωναν Σ.Μπάμπαλης με τρίποντο και Σπυριδάκης με βολές σε 29-22.