04/10/2021
Chicken Nuggets 27 26 15 21 - 89 -
Old Stars 9 24 13 16 - 62 -

Άλλαξαν εικόνα οι Chicken Nuggets!

Εξαιρετικό ξεκίνημα έκαναν στον αγώνα οι Chicken Nuggets και με τον Μιχαλόπουλο να βάζει 8 πόντους και τον Α. Ανδριανόπουλο 4 προηγήθηκαν νωρίς με 14 – 5. Οι Old Stars αντιμετώπιζαν μεγάλες επιθετικές δυσκολίες με μόλις δύο καλάθια εντός παιδειάς ( Λεντζής- Δρακόπουλος), το οποίο ο αέρινος Μιχαλόπουλος με ακόμα 6 πόντους και ο μπόμπερ Α.Ανδριόπουλος με δύο τρίποντα μετέτρεψαν σε 27-9!!

Ισορροπημένο(26-24) ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο με πολύ ωραίο μπασκετικό θέαμα. Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα με τον Μιχαλόπουλο να κάνει πράγματα και θαύματα με 16 πόντους, τον Α. Ανδριόπουλο να βάζει δύο τρίποντα και τον Βασίλη ένα. Στην αντίπερα όχθη οι Okd Stars ήταν καλοί στην επίθεση με τους Γεωργούση(8), Δουκάκη (7) και Δρακόπουλο(5) να είναι οι πρώτοι σκόρερ.Σκορ ημιχρόνου 53 – 33.