04/10/2021
Chicken Nuggets 27 26 15 21 - 89 -
Old Stars 9 24 13 16 - 62 -

Άλλαξαν εικόνα οι Chicken Nuggets!

Εξαιρετικό ξεκίνημα έκαναν στον αγώνα οι Chicken Nuggets και με τον Μιχαλόπουλο να βάζει 8 πόντους και τον Α. Ανδριανόπουλο 4 προηγήθηκαν νωρίς με 14 – 5. Οι Old Stars αντιμετώπιζαν μεγάλες επιθετικές δυσκολίες με μόλις δύο καλάθια εντός παιδειάς ( Λεντζής- Δρακόπουλος), το οποίο ο αέρινος Μιχαλόπουλος με ακόμα 6 πόντους και ο μπόμπερ Α.Ανδριόπουλος με δύο τρίποντα μετέτρεψαν σε 27-9!!
Ισορροπημένο(26-24) ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο με πολύ ωραίο μπασκετικό θέαμα. Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα με τον Μιχαλόπουλο να κάνει πράγματα και θαύματα με 16 πόντους, τον Α. Ανδριόπουλο να βάζει δύο τρίποντα και τον Βασίλη ένα. Στην αντίπερα όχθη οι Okd Stars ήταν καλοί στην επίθεση με τους Γεωργούση(8), Δουκάκη (7) και Δρακόπουλο(5) να είναι οι πρώτοι σκόρερ.Σκορ ημιχρόνου 53 – 33.
Με τον ίδιο τρόπο κυλούσε και η τρίτη περίοδος με τους γηπεδούχους να βρίσκουν 15 πόντους με τον Β. Ανδριόπουλο (6) μπροστάρη κι από κοντά τους Μιχαλόπουλο(4), Α. Ανδριόπουλο (5) και τους φιλοξενούμενους να βάζουν 13 με τον Γεωργούση(5) πρώτο σκόρερ με βοηθό τον Δρακόπουλο(68-46).
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι Old Stars προσπαθούσαν να μειώσουν την διαφορά με τους Γεωργούση(8) και Τζιόπα(5) να οδηγούν στην επίθεση, αλλά οι Νάγκετς με το τρίδυμο Μιχαλόπουλου(7), Α.Ανδριόπουλου(8) κι Β. Ανδριόπουλου(5) να σκοράρει κατά ριπάς ολοκλήρωσαν την μεγάλη νίκη τους με τελικό σκορ 89 – 62.
Mvp της αναμέτρησης ο φοβερός και τρομερός Θεόδωρος Μιχαλόπουλος με 63 στο σύστημα αξιολόγησης!!! 42 πόντους, 22 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παναγιώτης Γεωργούσης με 20 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ.
Οι Nuggets είχαν 25 / 41 δίποντα, 10 / 39 τρίποντα, 9 / 14 βολές, κατέβασαν 44 ριμπάουντ, μοίρασαν 15 ασίστ, έκλεψαν 12 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 10 λάθη.
Οι Old Stars είχαν 19 / 57 δίποντα, 2 / 13 τρίποντα, 18 / 29 βολές, κατέβασαν 50 ριμπάουντ, μοίρασαν 9 ασίστ, έκλεψαν 6 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 20 λάθη.
Chicken Nuggets (Β.Ανδριόπουλος ): Α. Ανδριόπουλος 29(7ρ.), Β. Ανδριόπουλος 14, Βυζιργιαννάκης 2, Κωνσταντινίδης, Μιχαλόπουλος 42(22ρ, 10 κλ, 6 ας.), Ρήγος 2.
Old Stars(Δουκάκης): Γεωργούσης 20 (11ρ.), Δουκάκης 9(8ρ.), Δρακόπουλος 11, Λέντζης 6 (6ρ.), Τζιόπας 12(10ρ.), Τζώρτζος 4.
Τι μας άρεσε: Το εκπληκτικό δίδυμο Μιχαλόπουλου-Ανδριόπουλου που πέτυχαν μαζί 71 πόντους!!!