05/04/2022
Πι Stoli α 24 16 20 15 - 75 -
Gerakas Hawks 9 9 15 11 - 44 -

Απολαυστικά ΠιStoliA !

Στο κλειστό των Μελισσίων για το πρωτάθλημα της Master League , τα ΠιStoliΑ  πραγματοποίησαν  μια σπουδαία νίκη παραμονής στη κατηγορία , καθώς επιβλήθηκαν των Gerakas Hawks με το ευρύ 75-44 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Γιάννη Κεφαλιανό , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , κυριάρχησε στα ριμπάουντ  , έβγαλε σπουδαίες άμυνες , έκλεψε μπάλες , και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 14 πόντους  στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι με τους Λιόλιο και Ιωαννίδη να ηγούνται των προσπαθειών τους πήραν το προβάδισμα , 8-5 και 11-9 , ενώ με ένα υπέρ τους σερί 13-0 έκλεισαν τη περίοδο στο συν δεκαπέντε , 24-9 . Πρώτος  σκόρερ των νικητών ήταν ο Ιωαννίδης με 14 πόντους , ενώ στην αντίπερα όχθη ο Σαρακινός είχε 4  .

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης η παρέα του του Λιόλιου με όπλο την εξαιρετική της άμυνα αύξησε την απόσταση που χώριζε τις δύο ομάδες στους εικοσιένα  πόντους , 35-14 , με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τους βρίσκει σε θέση οδηγού με σκορ 40-18   . Ο Κεφαλιανός  πέτυχε 5  πόντους , ενώ από τους ηττημένους ο Γκόρος είχε είχε 3 .