01/11/2021
Retro Pacers 10 15 11 14 - 50 -
Space Jam 10 12 6 11 - 39 -

Ασταμάτητοι οι Retro Pacers!

Μια σημαντική νίκη πήραν οι Retro Pacers απέναντι σε έναν αντίπαλο ο οποίος φέτος πρόκειται να κάνει μεγάλες… ζημιές, με την Space Jam να είναι αξιόμαχη μέχρι τέλους, αλλά να δέχεται την ήττα με 50-39.

Ο Χατζόπουλος μπήκε στο παρκέ… αφηνιασμένος και έβαλε από νωρίς μπροστά την Space Jam, με τον Μαυροσκότη (1) να εκτελεί από μακρυά και να κάνει το 0-7 στα μέσα της περιόδου. Πήρε πάνω του τις περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες των Pacers στη συνέχεια ο Ιωαννίδης και μείωσε στο καλάθι, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 10-10.

Παπαναστασίου και Νάστος εμφανίστηκαν επιθετικά για τους φιλοξενούμενους, με την παρέα του Μαυροσκότη να πατάει καλύτερα στο παρκέ και να προηγείται με 12-14. Μπουρμπόν και Κοκκώνης στη συνέχεια βρήκαν το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, δημιούργησαν ρήγματα στην άμυνα των Pacers και οδήγησαν την ομάδα του coach Χριστοδουλόπουλου στο 25-22 για ημίχρονο.