05/04/2022
Slam Ducks 15 15 15 9 - 54 -
Reddicolo 11 15 9 8 - 43 -

Αυτοί ναι… είναι Slam Ducks!

Μία ολοκληρωμένη εμφάνιση από την παρέα του Νίκου Ισαακίδη, με τους Slam Ducks να παίζουν όμορφο μπάσκετ και να επικρατούν με τελικό σκορ 54-43 επί του Reddicolo, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στον Κολωνό.

Ο Μαυροζούμης (3) έβλεπε σα… βαρέλι τη μπασκέτα στα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά του αγώνα, με τρία τρίποντά του να δίνουν αέρα εφτά πόντων στην παρέα του Ισαακίδη, με τον Μαφίδη από Reddicolo να απαντά, για το 15-11 πρώτου δεκαλέπτου.

Ανέβηκαν οι δύο ομάδες, με τον Σάφρα από τη μία και τον Μαφίδη από την άλλη να προσπαθούν να αναλάβουν επιθετικές πρωτοβουλίες, με τον Μαργάνη παράλληλα να δίνει τις κλασικές του… μάχες στο ποστ για το ισορροπημένο 30-26 στο κλείσιμο του ημιχρόνου, με τον Ράδο (1) από Reddicolo να κάνει καλό… φίνις.

Ο Σάφρας ευστόχησε από τα 6.75 στα πρώτα λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου δίνοντας αέρα τεσσάρων πόντων στους Ducks, οδηγώντας παράλληλα την παρέα του επιθετικά, με το Reddicolo να… κολλάει και να μη μπορεί να βρει λύσεις απέναντι στη ζώνη, με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 45-35.