06/12/2021
Reddicolo 13 8 17 14 - 52 -
Slam Ducks 10 9 6 12 - 37 -

Καλή εμφάνιση και νίκη για Red-Dicolo!

Με την απουσία του… φυσικού του (γελάνε και τα τσιμέντα) ηγέτη Νίκου Μακρή να μην το επιρρεάζει, το Red-dicolo επιβλήθηκε με 52-37 των Slam Ducks, σε έναν πολύ όμορφο αγώνα, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό προπονητήριο του ΣΕΦ.

Αργό το τέμπο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να αρέσκονται στο σετ παιχνίδι, ψάχνοντας μέσα από οργανωμένες επιθέσεις την καλύτερη επιλογή. Ο Γιώργος ο Ράδος ξεχώρισε για την παρέα του απόντα (για άγνωστους λόγους..) Νίκου Μακρή, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 13-10 για το Red-dicolo.

Ακόμα καλύτερο το θέαμα στις αρχές της δεύτερης περιόδου, με τις δύο παρέες να γυρνούν με υπομονή την μπάλα και το Red-dicolo να κρατάει το προβάδισμα, παρά τις όμορφες προσπάθειες των Τζανή και Χάλδα, καθώς τα πολλά αβίαστα λάθη των φιλοξενούμενων, δεν τους επέτρεψαν να περάσουν μπροστά στο σκορ, με το ημίχρονο ν