18/04/2022
Termites 7 15 13 8 - 43 -
Beer Team 25 20 10 8 - 63 -

Beer Team έτοιμη για Playoff!

Την 14η νίκη της στον έβδομο όμιλο της Development 2 League πήρε η Beer Team, που επικράτησε με 63-43 κόντρα στους Τερμίτες στο Basketaki Arena!

Από το πρώτο δεκάλεπτο η Beer Team μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με ρεσιτάλ ευστοχίας πήρε διφήφια διαφορά από νωρίς. Η περίοδος έκλεισε στο 25-7. Για τους τυπικά φιλοξενούμενους, από 6 πόντους έβαλαν οι Αντρέας και Μάριος Μαυράκης. Για τους Τερμίτες, από 3 οι Πασχαλινόπουλος και Τουμπακάρης.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο με την Beer Team να έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Η ομάδα του Μάριου Μαυράκη, είχε τρομερό ρυθμό στην επίθεση και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 23 πόντους διαφορά, 45-22. Για την Beer Team σε αυτό το διάστημα 5 πόντους έβαλε ο Γρατσίας, ενώ για τους Τερμίτες 8 ο Τουμπακάρης.