01/11/2021
Peristeri Histons 6 14 15 12 - 47 -
Deflections 15 4 8 5 - 32 -

Δίκαιη νίκη για τους Peristeri Histons!

Την δεύτερη νίκη τους στον 3ο όμιλο της Development League πήραν οι Peristeri Histons που επιβλήθηκαν με 47-32 των Deflections στο κλειστό του Κολωνού.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Deflections μπήκαν πιο έτοιμοι στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν με 15-6 με τον Παπακωνσταντίνου να σημειώνει 7 πόντους και τους Νικολαΐδη και Κατσαρό από 4. Για τους Histons από 2 πόντους έβαλαν οι Μιχαλόπουλος, Σπηλιόπουλος και Μάνος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Peristeri Histons γύρισαν «τούμπα» το παιχνίδι κυρίως χάρη στην καλή τους άμυνα. Με μπροστάρη τον Βασίλη Μάνο που σημείωσε 9 πόντους έτρεξαν ένα επιμέρους 14-4 και πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 20-19. Για τους Deflections που κόλλησαν στην επίθεση, 3 πόντους έβαλε ο Παπακωνσταντίνου και 1 ο Παντελής Κατσαρός.