19/07/2021
Sun City Spurs 10 13 16 16 - 55 -
Termites 6 16 6 12 - 40 -

Έφυγαν με το κεφάλι ψηλά οι Sun City Spurs!

Την παρθενική τους νίκη πέτυχαν οι Sun City Spurs στο Basketaki Arena απέναντι στους Τερμίτες με 55-40 τελειώνοντας το πρωτάθλημα με ρεκόρ 1-3, ενώ έριξαν τους Τερμίτες στην τελευταία θέση του ομίλου. Στο παιχνίδι και οι δύο ομάδες κατέβασαν από πέντε παίκτες, με τους Spurs να δείχνουν μεγαλύτερη αντοχή και να πανηγυρίζουν στο τέλος.

Μουδιασμένο ξεκίνημα πραγματοποίησαν και οι δύο ομάδες στο ματς καθώς ήταν άστοχες πολύ ενώ έκαναν και αρκετά λάθη. Ο Διονυσόπουλος σε κάθε ευκαιρία προσπαθούσε να τρέξει σε αιφνιδιασμό, οι Τερμίτες πήγαιναν σε σετ παιχνίδι αλλά σε ατομικές προσπάθειες και έτσι το δεκάλεπτο έληξε 10-6 υπέρ των Spurs. Ο Διονυσόπουλος τελείωσε με έξι πόντους το δεκάλεπτο για τους Spurs και ήταν πρώτος σκόρερ του ματς εκείνη τη στιγμή.