18/04/2022
Old Stars 14 9 7 6 - 36 -
Intercity BC 15 14 14 18 - 61 -

Έκανε Party στο Transition Η Intercity!

Το βράδυ του Σαββάτου 16 Απριλίου στο Basketaki Arena, η Intercity βγάζοντας πολλούς και συνεχόμενους αιφνιδιασμούς στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε άνετα με 36 – 61 απέναντι στους Old Stars και περιμένει σιγά-σιγά να μάθει τον αντίπαλο της στο μπαράζ ανόδου.

Οι δύο ομάδες μπήκαν με αρκετή όρεξη στον αγωνιστικό χώρο, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει υπερ της Intercity με 14 – 15. Ο Νικολάου ήταν μπροστάρης στην επίθεση με 7 πόντους, με τον Μπαλαφούτη να ακολουθεί με 4 για τους προπορευόμενους. Για τους Old Stars ο Καπράλος τραβούσε το κουπί με δύο τρίποντα και είχε από κοντά τον Λεντζή με 4 πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν τον έλεγχο του αγώνα, και με τον Σταματόπουλο να οργανώνει άψογα και τους Αντωνίου και Μπαλαφούτη να βάζουν από 6 πόντους, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 23 – 29. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι γηπεδούχοι αντιμετώπιζαν δυσκολίες στην επίθεση, με τον Δουκάκη να ξεχωρίζει με ένα τρίπον