03/05/2022
Saint Pauli 13 11 14 19 - 56 -
Hurricanes 14 11 14 12 - 51 -

Έκανε το μπαμ η Saint Pauli!

Τεράστια νίκη και άλμα παραμονής έκανε το απόγευμα της Κυριακής 1 Μαΐου η Saint Pauli, καθώς σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι επικράτησαν με 56 – 51 απέναντι στους εκ των πρωτοπόρων Hurricanes.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να τρέχουν στην επίθεση και το σκορ να είναι 13 – 14 υπέρ των Hurricanes . Ο Ιωαννίδης τραβούσε την επίθεση με 8 πόντους, με τον Βλάχο να βάζει 4, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κουλούρης με δύο τρίποντα και Κουτσελίνης με 5 πόντους.

Ισορροπημένο ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν προβάδισμα 23– 25. Οι γηπεδούχοι είχαν επιθετική πολυφωνία με πέντε διαφορετικούς παίκτες να σκοράρουν , ενώ το προβάδισμα για την ομάδα του Κοσσυβάκη κρατούσαν κυρίως οι Περσίτσας και Ιωαννίδης με 5 πόντους έκαστος.

Το παιχνίδι παρέμενε ντέρμπι και στην τρίτη περίοδο με το επιμέρους σκορ να είναι ισόπαλο(14-14). Ο Θεοδωρόπουλος με 7 πόντους πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα για τους γηπεδούχους, ενώ το προβάδισμα για τους Hurricanes κρατούσαν οι Περσίτσας με 5, Βλάχος με 4 και Λατίφης με τρίποντο(37-39).