17/09/2021
New York Fix 10 8 13 17 - 48 -
Δαλάι Κλάμα 6 10 12 9 - 37 -

Ελπιδοφόρα πρεμιέρα για τους New York Fix!

Πολλά χαμόγελα, σκόρπισαν στο φετινό τους ντεμπούτο οι New York Fix, αφού στα Λιόσια κέρδισαν με 48-37 τους Δαλάι Κλάμα και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στο Basketaki Cup.

H πρώτη περίοδος του ματς, ήταν καταπληκτική για τους New York Fix, που έβγαλαν τρομερές φάσεις στο ματς και κυριάρχησαν απόλυτα. Προηγήθηκαν με 10-6 με τον Αλέξανδρο Σεΐζη να σημειώνει 3 πόντους και τους Αθανασόπουλο, Πλατανίτη και Ζορμπά να σημειώνουν από 2. Για τους «πράσινους», από 3 πόντους σημείωσαν οι Ντεμελής και Σωτηράκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η εικόνα του ματς δεν άλλαξε. Το παιχνίδι συνέχισε να είναι ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι – χέρι στο σκορ. Το ημίχρονο έκλεισε στο 18-16 υπέρ των Fix, που είχαν σε καλή μέρα τον Πλατανίτη και τον Αθανασόπουλο, οι οποίοι κυριαρχούσαν μέσα στο καλάθι. Από την άλλη, η ομάδα του Λάζαρου Μπουρελάκου, βρήκε 6 πόντους από τον Κλούτσο, με δύο