03/02/2022
Black Mamba 17 18 12 19 - 66 -
Golden Steak Warriors 13 14 12 18 - 57 -

Έσπασε το αήττητο το Black Mamba!

Το δουλεμένο και σε εξαιρετική κατάσταση (πάρα την μεγάλη αποχή) σύνολο του Παντελή Μπασδάνη λύγισε τους αήττητους μέχρι αυτό το παιχνίδι Golden Steak Warriors με τελικό σκορ 66-57, σε μια αναμέτρηση που πραγματικά ήταν όσο… ντερμπάρα όσο αναμενόταν να είναι!

Με Μπολοτάκη και Δέδε να σκοράρουν και τον Χιμντάν να αποτελεί την… αμυντική κολώνα της Mamba, η παρέα του Μπασδάνη ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση, την οποία ισορρόπησαν γρήγορα οι φιλοξενούμενοι, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 17-13 για Mamba.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι ενεργητικοί και να χτυπούν σε πρώτο χρόνο την κακή αμυντική λειτουργία των Steak, οι οποίοι κόλλησαν στο επιθετικό μισό παράλληλα, με τον Λουκόπουλο να οδηγεί την παρέα του στο 35-27 πρώτου ημιχρόνου.